System szaf pełnogabarytowych VX25

Reklama

Reklama

rynekelektryczny.pl
tel. 22 743 00 71
reklama@rynekelektryczny.pl

  |  
Szafa sterownicza VX25 firmy Rittal

System szaf pełnogabarytowych VX25 firmy Rittal został w całości opracowany w oparciu o wymogi jeszcze większej wydajności w budowie aparatury sterowniczej i rozdzielczej oraz łańcuchów wartości w Przemyśle 4.0, który dostarcza konstruktorom wsparcia w postaci kompletnych, wartościowych danych dla wszystkich procesów w ramach łańcucha wartości – od projektu elektrycznego, przez konstrukcję mechaniczną, aż po produkcję. Innowacyjność nowego systemu potwierdza ponad 25. zgłoszonych praw patentowych.

 

Dostęp z każdej strony

Większość ulepszonych funkcji systemu szaf pełnogabarytowych VX25 bazuje na nowym profilu ramy. Na tej podstawie stworzono nowe możliwości dostępu ze wszystkich czterech stron szafy sterowniczej. Zewnętrzna płaszczyzna montażowa (z dwóch dostępnych) pozwala na bezpośredni montaż od zewnątrz bez dodatkowych części, a oszczędność czasu w porównaniu z konwencjonalnym montażem wynosi nawet 30 minut. Dodatkowe 20 milimetrów głębokości montażowej również stwarza nową przestrzeń do zabudowy w szafie sterowniczej szczególnie w przypadku głębokiej zabudowy. Profil ten wpływa na przestrzeń montażową, efektywność w inżynierii i montażu, możliwości rozbudowy, stabilność, a przez to – na bezpieczeństwo i elastyczność.

 

Łatwiejszy montaż

W VX25 wdrożono liczne innowacje także w kwestii szeregowania szaf sterowniczych. Nowa koncepcja uwzględnia znacznie mniejszą liczbę części. Wszystkie śruby są montowane w kierunku szeregu, dlatego łatwiejszy staje się też montaż. A nowa uszczelka szeregowa, zapewnia utrzymanie stopnia ochrony szafy sterowniczej po połączeniu w szereg. Dodatkowo, znaczna redukcja złożoności dotyczy także montażu lub demontażu drzwi. Teraz jest to możliwe do wykonania w całości przez jedną osobę bez użycia narzędzi. Wystarczy po prostu zawiesić drzwi na zawiasach, które skonstruowane są w taki sposób, że po zamknięciu drzwi automatycznie się zabezpieczają, co uniemożliwia ich przypadkowe wyjęcie.

 

Narzędzia

Aby umożliwić konstruktorom urządzeń szybkie i łatwe przejście na nowy system szaf, Rittal udostępnił programy narzędziowe online. Asystent zamiany list części na odpowiednie dla VX25, darmowe dane CAD oraz inteligentne narzędzie doboru i konfiguracji VX25 ułatwią producentom przejście z systemu szaf sterowniczych TS 8 na nowy system szaf (https://rittal.com/com_en/vx25/index.php?lng=pl).

[ssba-buttons]