Linia latarek iskrobezpiecznych

Reklama

Reklama

rynekelektryczny.pl
tel. 22 743 00 71
reklama@rynekelektryczny.pl

  |  

Fluke wprowadza do sprzedaży linię latarek iskrobezpiecznych, do stosowania w obszarach o zwiększonym zagrożeniu wybuchem.

Iskrobezpieczeństwo stanowi metodę zabezpieczenia stosowaną w przypadku przyrządów przeznaczonych do użytku w obszarach zagrożonych wybuchem. Konstrukcja urządzeń posiadających certyfikat iskrobezpieczeństwa uniemożliwia wytworzenie przez nie energii wystarczającej do zapalenia materiałów łatwopalnych. Normy iskrobezpieczeństwa dotyczą wszystkich urządzeń mogących wytworzyć jedno lub wiele zdefiniowanych potencjalnych źródeł wybuchu.

Firma Fluke od lat oferuje gamę iskrobezpiecznych przyrządów pomiarowych, do stosowania w obszarach o zwiększonym zagrożeniu wybuchem. Obejmuje ona m.in. multimetry cyfrowe, termometry na podczerwień i termometry „Stik”, wielofunkcyjne kalibratory procesowe, kalibratory ciśnienia i pętli, precyzyjne wskaźniki ciśnienia oraz 50 pomiarowych modułów ciśnieniowych

Teraz Fluke poszerza tę gamę o wytrzymałe i bezpieczne latarki, które pomagają obserwować obszar roboczy wszędzie tam, gdzie jest taka potrzeba, także w obszarach o zwiększonym zagrożeniu wybuchem.

Do sprzedaży trafiają 4 modele odpowiednie do różnych potrzeb:

  • FL-45 EX ─ latarka o wielkości długopisu, która łatwo mieści się w kieszeni;
  • FL-120 EX ─ podstawowa latarka ręczna z trybami niskiego i wysokiego natężenia oświetlenia;
  • FL-150 EX ─ latarka z możliwością zamocowania do pasa narzędziowego, która oferuje trzy tryby świecenia: niski, wysoki i pulsacyjny;
  • HL-200 EX ─ latarka wysokiej mocy o dwóch trybach świecenia, którą można zamocować do kasku.

Więcej informacji www.fluke.pl

[ssba-buttons]