MST inwestuje w powierzchnię magazynową

tekst redakcyjny

tekst redakcyjny

  |  

Firma Magnetic Systems Technology Sp. z o.o. (MST) otrzymała zgodę na realizację inwestycji w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej SA.

MST zadeklarował poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości co najmniej 5 680 000 złotych oraz zatrudnienie minimum 6 nowych pracowników. Przedsięwzięcie będzie realizowane w Kętrzynie na nieruchomości o powierzchni 11 794 ha. Plan inwestycji zakłada wybudowanie 6000 m2 powierzchni magazynowej wraz z zapleczem socjalnym. Zakupione zostanie wyposażenie magazynów oraz wózki widłowe, a realizacja przedsięwzięcia pozwoli na utworzenie 14 tysięcy miejsc paletowych.

O firmie MST

Magnetic Systems Technology Sp. z o.o. to średniej wielkości przedsiębiorstwo z polskim kapitałem. Działa w branży elektronicznej i zajmuje się produkcją komponentów dla przemysłu oświetleniowego. Głównym profilem działalności MST jest produkcja komponentów: modułów LED, zasilaczy LED, stateczników elektromagnetycznych mHID i FLUO, systemów zintegrowanych HID, zapłonników do lamp HID, cewek filtrujących oraz kompensacyjnych.

Firma powstała w wyniku wykupu menadżerskiego Zakładu Stateczników Philips Lighting w Kętrzynie, stając się wyłącznym dostawcą stateczników elektromagnetycznych do lamp wysokoprężnych (HID) marki Philips (teraz Signify) w regionie Europy, Afryki oraz Bliskiego Wschodu.

MST jest członkiem Pol-lightingu. W 2018 r. przedsiębiorstwo zostało członkiem konsorcjum oświetleniowego Zhaga.

RE

[ssba-buttons]