Analizatory napędów silnikowych

tekst redakcyjny

tekst redakcyjny

  |  

Fluke wprowadza do sprzedaży w Polsce nową linię urządzeń – analizatory napędów silnikowych – MDA-500. Jednocześnie debiutują dwa modele analizatorów: MDA-510 i MDA-550. MDA-510 i MDA-550 to przenośne przyrządy pomiarowe przeznaczone do analizy napędów silnikowych, które pomagają bezpiecznie i w uproszczony sposób wyszukiwać i usuwać usterki silników z napędami falownikowymi.

Nowe analizatory napędów silnikowych Fluke MDA 510 i MDA 550 pomagają zaoszczędzić czas i uniknąć żmudnego konfigurowania skomplikowanych pomiarów, przy jednoczesnym uproszczeniu procesu wyszukiwania i usuwania awarii.

Główne cechy analizatorów napędów silnikowych Fluke MDA-510 i MDA-550:
Najważniejsze pomiary: napięcie wyjściowe falownika, napięcie szyny DC i napięcie tętnień, harmoniczne, asymetria;
Trzy zaawansowane przyrządy pomiarowe w jednym: analizator napędów silnikowych, analizator przebiegu sygnału i rejestrator danych;
Najwyższa klasa bezpieczeństwa w branży: 600 V CAT IV / 1000 V CAT III do użytku na przyłączu elektrycznym i za nim.

 

Prosty pomiar

Wystarczy wybrać pomiar, a wskazówki przedstawiane dla pomiarów, krok po kroku pokażą, gdzie należy wykonać połączenia do pomiaru napięcia i prądu, podczas gdy zaprogramowane profile pomiarowe zapewnią przechwytywanie wszystkich wymaganych danych każdej krytycznej sekcji napędu silnikowego – od wejścia zasilania do wyjścia, szyny DC i samego silnika elektrycznego.

 

Potrzebne raporty?

Po wykonaniu podstawowych lub zaawansowanych pomiarów za pomocą analizatorów z serii MDA-500 można dzięki wbudowanemu generatorowi raportów łatwo i szybko generować wiarygodne raporty stanu przed badaniem i po badaniu.

MDA-510 i MDA-550 to przenośne przyrządy pomiarowe przeznaczone do analizy napędów silnikowych, które pomagają bezpiecznie wyszukiwać i usuwać usterki silników z napędami falownikowymi. Pozwalają m.in.:
• Mierzyć kluczowe parametry napędu silnikowego, w tym: napięcie, prąd, poziom napięcia szyny DC i tętnienia AC, asymetrię napięcia i prądu oraz harmoniczne (MDA-550), modulację napięcia oraz wyładowania napięciowe wału silnika (MDA-550).
• Wykonywać rozszerzone pomiary harmonicznych w celu określenia wpływu harmonicznych niskiego i wysokiego rzędu na sieć zasilającą.
• Wykonywać pomiary z udzielanymi krok po kroku wskazówkami wejścia zasilania napędu silnikowego, szyny DC, wyjścia napędu, wejścia zasilania silnika oraz pomiary wału (MDA-550) ze schematami połączeń pomiaru napięcia i prądu przedstawianymi krok po kroku na rysunkach.
• Korzystać z uproszczonej konfiguracji pomiarów z zaprogramowanymi profilami pomiarowymi w celu automatycznego wyzwalania gromadzenia danych w oparciu o wybraną procedurę pomiaru.
• Łatwo i szybko tworzyć raporty dokumentujące wyszukiwanie i usuwanie usterek oraz współpracę z innymi działami.
• Mierzyć dodatkowe parametry elektryczne za pomocą pełnego oscyloskopu 500 MHz, miernika i funkcji rejestracji danych obejmujących pełen zakres pomiarów elektrycznych i elektronicznych wykorzystywanych w instalacjach przemysłowych.

[ssba-buttons]