Najważniejsze wydarzenia Targów Elektrotechnika 2019

tekst redakcyjny

tekst redakcyjny

  |  
targi elektrotechnika 2019

Aspekty prawne i techniczne związane z projektowaniem i odbiorem instalacji elektrycznych, elektroenergetycznych  i teletechnicznych, efektywna ochrona instalacji i sieci oraz zabezpieczenie przeciwpożarowe budynków, a także nowoczesne systemy automatyki budynkowej czy kwestie poprawy efektywności energetycznej obiektów mieszkalnych – to tylko jedne z wielu tematów, które zostaną przybliżone uczestnikom 16 szkoleń podczas tegorocznej edycji Targów Elektrotechnika.

Targi Elektrotechnika odbędą się w dniach 13-15 marca w Warszawie, równolegle z trwającymi w tym czasie Targami Światło.

Czytaj Informacje z rynku oświetleniowego

Targi Elektrotechnika organizowane w warszawskim Centrum Expo XXI to kluczowe wydarzenie, które co roku prezentuje najnowsze produkty, urządzenia oraz rozwiązania systemowe na potrzeby budownictwa, przemysły oraz energetyki. Poprzednia edycja targów zgromadziła ponad 10 200 odwiedzających i blisko 420 wystawców z Polski i z zagranicy. W tym roku do dyspozycji uczestników pozostaje ponad 13 tysięcy m2 powierzchni, 4 hale wystawiennicze, a także oferta szkoleniowa kierowana do projektantów oraz osób, które sprawują samodzielnie funkcje techniczne w budownictwie, wyższej kadry dozoru technicznego, instalatorów, przedstawicieli władz samorządowych, spółdzielni mieszkaniowych oraz zarządów nieruchomości.

Wydarzeniem tegorocznych Targów będzie dwudniowe spotkanie dla przedstawicieli władz samorządowych. W dniu 13 marca dotyczyć będzie ono problemów oświetlenia dróg i ulic (jego tytuł to “Oświetlenie uliczne w nowoczesnym mieście”), zaś 14 marca dotyczyć będzie problemów elektromobilności –  “Pojazdy elektryczne w polskich miastach – fanaberia czy przyszłość i konieczność”. Spotkanie dotyczące problemów pojazdów elektrycznych połączone będzie z pokazem pojazdów elektrycznych przeznaczonych do ruchu na terenach miejskich, a więc pojazdów dostawczych i autobusów. Uzupełniony zostanie on o stacje ładowania oraz o prezentacje pojazdów jednośladowych.

Corocznie zarówno osoby prywatne, jak i firmy narażone są na straty spowodowane przez przepięcia i źle zaprojektowaną instalację elektryczną. Związane jest to z obniżającym się napięciem znamionowych urządzeń i powszechnym stosowaniem układów cyfrowych, dlatego tak ważnym jest, aby promować nowe, skuteczne rozwiązania i prezentować produkty, które efektywnie wspomogą projektowanie instalacji elektrycznych – mówi Zbigniew Błażejewski, prezes firmy Jean Mueller.

Czytaj Informacje z rynku fotowoltaicznego

Inne interesujące wydarzenia Targów to:

  • Specjalna strefa wystawowo-pokazowa zorganizowana przez firmę Schrack Technik
  • Po raz pierwszy w Polsce prezentacja urządzeń SPD marki K-SURGE (Korea Południowa) rozwiązujące wszelkie problemy, wynikające z uderzeń piorunów i zakłóceń elektrycznych w liniach energetycznych, LAN, współosiowych, sygnałowych i telekomunikacyjnych.
  • Strefa wystawowa mierników pomiarowych i szkolenia z zakresu pomiarów
  • Wręczenie Specjalnych Nagród w kategorii najlepsza inwestycja elektromobilna, najlepszy produkt elektromobilny, najlepsza strategia elektromobilna
  • Uroczyste wręczenie nagród w Konkursie Na Najlepiej Oświetloną Gminę i Miasto i Najlepszą Inwestycję Oświetleniową
  • Rozstrzygnięcie konkursu Liga Specjalistów, Konkursu, którego ideą jest propagowanie wiedzy technicznej oraz integracja środowiska specjalistów. Konkurs skierowany jest do grup zawodowych związanych z branżą elektryczną lub teletechniczną, w tym przede wszystkim do elektryków, teletechników, projektantów, inspektorów, kierowników robót.
  • Mistrzostwa Świata w zaciskaniu złączy Master organizowane przez firmę Dipol
  • Warsztaty teletechniczne dla szkół technicznych
  • Prezentacja polskiej małej turbiny wiatrowej
  • Warsztaty dla instalatorów

Podczas wydarzenia poruszymy techniczne i prawne aspekty związane z projektowaniem, odbiorem i nadzorem instalacji elektrycznych. Zajmiemy się także zagadnieniami prawno-organizacyjnymi dotyczącymi badań skuteczności ochrony przeciwporażeniowej
w urządzeniach wysokiego napięcia
– podkreśla Tadeusz Olichwer, przedstawiciel Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa.

Program szkoleń kierujemy nie tylko do już aktywnych zawodowo specjalistów, ale również do osób, które dopiero zaczynają swoją edukację w tym kierunku. Dlatego i w tym roku wspólnie stworzymy cykl warsztatów skierowanych do uczniów i przyszłych specjalistów branży elektrotechnicznej – mówi Marek Ziółkowski, Prezes Stowarzyszenia Teletechników Polskich XXI.

Z programem szkoleń odbywających się na Targach Elektrotechnika można zapoznać się poprzez stronę: http://elektroinstalacje.pl/szkolenia-i-warsztaty/

[ssba-buttons]