Najdroższy przetarg fotowoltaiczny w IV kwartale 2018 r.

tekst redakcyjny

tekst redakcyjny

  |  
przetargi fotowoltaiczne

W IV kwartale 2018 roku w Polsce dokonano rozstrzygnięć 154 przetargów na instalacje fotowoltaiczne (opis przedmiotu związany był z branżą fotowoltaiczną). W tym samym czasie unieważnione zostały 34 postępowania. Łączna wartość rozstrzygniętych przetargów przekroczyła 236,5 mln zł.

W analizowanym okresie branża odnotowała spadek liczby rozstrzygniętych przetargów na instalacje fotowoltaiczne w porównaniu do III kwartału 2018 r. Liczba ogłaszanych przetargów w poszczególnych miesiącach przedstawiała się następująco: październik – 79; listopad – 42; grudzień – 33.

Czytaj Informacje z rynku fotowoltaicznego

W których województwach ogłoszono najwięcej wyników przetargów

liczba ogłoszonych przetargów fotowoltaicznych w IV kwartale 2018 roku

W okresie od października do grudnia  2018 roku, inwestorzy z województwa podkarpackiego (25) oraz podlaskiego (21) ogłosili najwięcej rozstrzygnięć postępowań przetargowych. Trzeci wynik należał do zamawiających z województwa lubelskiego (20).

 

Czytaj Raport – Moc fotowoltaiki w Polsce w 2018 roku

Gdzie, kto i na jakie kwoty wygrał przetargi

Najwięcej postępowań przetargowych wygrali wykonawcy instalacji fotowoltaicznych z województwa mazowieckiego – 33, następne w kolejności znalazły się województwa łódzkie z wynikiem 20 zwycięskich ofert oraz podkarpackie – 16. Przedsiębiorcy z województwa łódzkiego wygrali przetargi na najwyższą łączną kwotę zamówień – 52,7 mln zł. Nieco mniej środków finansowych popłynęło na konta wykonawców z województwa mazowieckiego (44,8 mln zł). Trzecie w kolejności jest województwo podkarpackie, z wynikiem finansowym 43,7 mln zł.

Zobacz także W IV kwartale 2018 r. wrosła liczba rozstrzygniętych przetargów energoelektrycznych

Najwięcej przetargów fotowoltaicznych wygrali…

Niekwestionowanym zwycięzcą w odniesieniu do liczby wygranych postępowań przetargowych jest firma Flexipower Group Sp. z o.o. Sp. K, która została wybrana do wykonania zamówienia 15 razy. Na drugim miejscu znalazła się firma Sanito Sp. z o.o. która wygrała 10 razy. Powody do zadowolenia ma również: Westwind Solar Sp. z o.o., której ostatni kwartał przyniósł możliwość podpisania 8 kontraktów.

Najwięcej na przetargach fotowoltaicznych zarobili…

Pod względem łącznej wartości uzyskanej za wygrane postępowania, na podium znalazły się firmy: Flexipower Group Sp. z o.o. Sp. K, Sanito Sp. z o.o. oraz Solartime Sp. z o.o.

Nazwa firmy Wartość
FLEXIPOWER GROUP SP. Z O.O. SP. K 45 759 498,35 zł
SANITO SP. Z O.O. 26 294 697,42 zł
SOLARTIME SP. Z O.O. 20 249 802,47 zł

Najdroższy przetarg na dostawę instalacji PV

Najdroższym przetargiem, który w całości dotyczył fotowoltaiki, było postępowanie ogłoszone przez Urząd Gminy Miejsce Piastowe. Przedmiotem zamówienia części II – była  „Dostawa instalacji fotowoltaicznych na terenie gmin Miejsce Piastowe i Chorkówka”. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma ML SYSTEM S.A. i tym samym stała się wykonawcą zamówienia o wartości 10 542 148,34 zł.

Źródłem zebranych danych do raportu były w głównej mierze ogłoszenia opublikowane w Biuletynie Zamówień Publicznych (57%) i Biuletynie Unijnych Zamówień Publicznych TED (43%) i są poprawne w takim samym stopniu co zgłoszone informacje.

Źródło: pressinfo.pl

Zaprenumeruj Rynek Elektryczny. Zobacz więcej

[ssba-buttons]