Innowacyjne rozwiązanie styków elektrycznych. Proste, trwałe i bezpieczne

Reklama

Reklama

rynekelektryczny.pl
tel. 22 743 00 71
reklama@rynekelektryczny.pl

  |  
styki elektryczne X-CONTACT MENNEKES

Gniazda i wtyki przemysłowe są często narażone na pracę w najtrudniejszych warunkach. Na budowach, w kopalniach i w przemyśle ciężkim muszą działać niezawodnie, często, gdy pokryte są brudem lub zalewane wodą.

Konstrukcja konwencjonalnych złącz i gniazd jest kompromisem pomiędzy łatwością obsługi a jakością połączenia. Łatwa obsługa jest możliwa tylko kosztem jakości styku i vice versa. Problem ten wydawał się być do tej pory nierozwiązywalnym.

Jednakże specjaliści firmy MENNEKES opracowali kompletnie nowy system, pod nazwą handlową X-CONTACT, który łączy w sobie całkowicie niezawodne połączenie elektryczne z wyjątkową łatwością obsługi.

Lepszy kontakt …

W przypadku połączenia gniazdo-wtyka, tuleje wewnątrz gniazda to najważniejszy element stanowiący o dobrej jakości połączenia. Ważne jest, aby osiągnąć możliwie najlepszą równowagę pomiędzy zapewnieniem dobrego kontaktu elektrycznego, a łatwością łączenia. Udało się to osiągnąć za pomocą systemu tulei X-CONTACT w całkowicie innowacyjny sposób.

Ze względu na zupełnie nowy proces produkcji, tuleja X-CONTACT uzyskuje właściwości sprężyste tylko dzięki właściwościom materiału z jakiego jest wykonana. Nie ma potrzeby stosowania dodatkowych elementów sprężynowych. Dzięki swojemu kształtowi, X-CONTACT zapewnia wyjątkowo dobry styk elektryczny oraz mechaniczny.

… mniejszy wysiłek!

Specjalna konstrukcja X-CONTACT nawet o 50% redukuje siłę potrzebną do wprowadzania i wyciągania wtyczki z gniazda. Jest to zaleta, która upraszcza obsługę i zwiększa bezpieczeństwo, szczególnie w przypadku rozwiązań na duże prądy.

Dzięki X-CONTACT, MENNEKES oferuje dobre połączenie i łatwą obsługę na nowym, zawsze wysokim poziomie.

W jaki sposób X-CONTACT osiąga te korzyści przy tak dużych prądach jak 63 A lub 125 A? Głównym czynnikiem jest tu specjalny materiał poddawany obróbce, innowacyjny proces produkcyjny oraz oczywiście nowy kształt.

Tuleja stuku z nacięciami w kształcie litery X MENNEKES

Tuleja stuku z nacięciami w kształcie litery X

Już pierwszy rzut oka na powierzchnię czołową styku X-CONTACT ujawnia inteligentne rozwiązanie: nacięcia w kształcie litery “X” i rowki na ściance wewnętrznej. Daje to cztery zalety tego nowego projektu: innowacyjność, prostotę, trwałość i bezpieczeństwo.

Niezawodne nawet w najtrudniejszych warunkach

Rozwiązanie X – innowacyjne, proste, trwałe i bezpieczne – to nie obietnica, to fakt.

Jednak to nie wszystko…

Tuleje łączeniowe X-CONTACT wytrzymują najtrudniejsze warunki poprzez swoją prostotę oraz genialny patent funkcjonalny. Współdziałanie sprężystego materiału i kształtu szczelin tulei gwarantują nie tylko nadzwyczajne możliwości łączeniowe, lecz także praktyczność eksploatacji – wszelkie zanieczyszczenia usuwane są podczas podłączania i odłączania wtyczki. Nawet korozja powierzchniowa jest usuwana dzięki sprężynującemu działaniu tulei X-CONTACT.

Dla środowisk szczególnie korozyjnych, zawierających np. chemiczne substancje drażniące takie jak amoniak, oferowane są niklowane tuleje łączące, których zalety są już szeroko znane.

Dzięki technologii X-CONTACT, firma MENNEKES bardzo wysoko podnosi poprzeczkę jakości i niezawodności dla gniazd i wtyków przemysłowych. Rozwiązanie to będzie stopniowo wprowadzane do całej gamy produktów MENNEKES. Obecnie wybrane, a w przyszłości wszystkie gniazda firmy MENNEKES przeznaczone dla prądów 63A i 125A oraz gniazda PowerTOP® Xtra (16A i 32A) będą wyposażone w technologię X-CONTACT. Oznacza to, że każdy z klientów firmy MENNEKES będzie miał możliwość skorzystania z zalet sytemu X-CONTACT w połączeniach gniazdo-wtyka od najmniejszych do największych prądów.

Wyłączny dystrybutor w Polsce: HENSEL Polska Sp. z o.o. Zobacz więcej

[ssba-buttons]