Budowa fabryki transparentnego szkła fotowoltaicznego

tekst redakcyjny

tekst redakcyjny

  |  
Instalacja fotowoltaiczna BIPV

ML System, lider polskiego rynku fotowoltaiki zintegrowanej z budynkami (BIPV), podpisał z firmą Skawald umowę o wartości 10,2 mln zł na generalne wykonawstwo nowej hali.

Budowa fabryki jest częścią realizacji projektu Quantum Glass, na który spółka pozyskała kapitał podczas ubiegłorocznego IPO.

Czytaj Informacje z rynku fotowoltaicznego

Celem projektu Quantum Glass jest wdrożenie do seryjnej produkcji innowacyjnego, transparentnego szkła fotowoltaicznego, z wykorzystaniem technologii kropek kwantowych. Uważamy, że dzięki temu rozwiązaniu zrewolucjonizujemy nie tylko rynek BIPV, ale również szkła budowlanego, którego szacunkowa wartość w Polsce wynosi 24 mld zł. Łącznie na tę inwestycję w latach 2019-2020 zamierzamy wydać 42,9  mln zł, z czego 16,5 mln zł pochodzić będzie ze środków pozyskanych w trakcie ubiegłorocznego IPO, a 20 mln z funduszy unijnych – komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System.

Skawald w ramach umowy do 30 listopada 2019 r. wybuduje w Zaczerniu, koło Rzeszowa, nową halę z budynkiem administracyjno-socjalnym o łącznej powierzchni ponad 3,6 tys. mkw wraz z instalacjami wewnętrznymi oraz zagospodarowaniem terenu.

W pierwszych trzech kwartałach 2018 r. ML System wypracował 86,4 mln zł przychodów
ze sprzedaży, 11,2 mln zł EBITDA oraz 4,3 mln zł zysku netto, co oznacza wzrost rok do roku odpowiednio o 237,5 proc., 60,5 proc. i 95,7 proc. W IPO przeprowadzonym na przełomie maja i czerwca 2018 r. ML System pozyskał od inwestorów 34,6 mln zł. Zebrane środki spółka przeznacza na realizację projektów poszerzających ofertę produktową i rozwój technologii.

RE na podstawie materiałów ML System

Zaprenumeruj Rynek Elektryczny. Zobacz więcej

[ssba-buttons]