Wielkoskalowa instalacja fotowoltaiczna od innogy

tekst redakcyjny

tekst redakcyjny

  |  
elektrownia fotowoltaiczna Nowy Staw innogy

Na początku 2019 roku spółka innogy Renewables Polska, należąca do Grupy innogy, oddała do użytku swoją pierwszą, wielkoskalową elektrownię fotowoltaiczną o mocy zainstalowanej 594 kWp.

Inwestycja powstała w Nowym Stawie (miejscowość na terenie województwa pomorskiego). Elektrownia składa się z 2200 sztuk modułów fotowoltaicznych, które wyprodukują około 640 MWh energii elektrycznej rocznie. Za pośrednictwem stacji transformatorowej i linii kablowej będzie ona trafiała do sieci Energa Operator.

Czytaj Informacje z rynku fotowoltaicznego

innogy Renewables Polska dynamicznie reaguje na  zmiany zachodzące na rynku energii. Oprócz budowy lądowych parków wiatrowych w Polsce, nasza spółka angażuje się również w powstawanie zeroemisyjnych elektrowni słonecznych w tym regionie. Uruchomienie instalacji fotowoltaicznej w Nowym Stawie jest pierwszym krokiem wykonanym w ramach rozwoju naszego portfolio o duże projekty PV – mówi Robert Macias, członek zarządu innogy Renewables Polska.

Elektrownia fotowoltaiczna „Nowy Staw I” powstała w ramach wygranej w czerwcu 2017 r. przez spółkę innogy aukcji dla Odnawialnych Źródeł Energii. Budowa elektrowni trwała ok. 3 miesięcy.

To pierwsza tak duża elektrownia słoneczna w innogy Polska. Spółka posiada w Polsce 452 instalacje fotowoltaiczne o łącznej mocy 2625 kWp.

RE na podstawie materiałów innogy Polska

Zaprenumeruj Rynek Elektryczny. Zobacz więcej

[ssba-buttons]