Ultralekkie bezpieczne słupy oświetleniowe. Trwa budowa linii produkcyjnej

tekst redakcyjny

tekst redakcyjny

  |  
słupy oświetleniowe Valmont

Valmont Polska, producent słupów oświetleniowych, realizuje autorski projekt, dotyczący opracowania i wytworzenia prototypów ultralekkich bezpiecznych słupów oświetleniowych do zastosowania w pasie drogowym z demonstracyjną linią technologiczną o podwyższonych parametrach wydajności, niezawodności i eko-efektywności produkcji.

Projekt firmy Valmont jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Łączny koszt projektu to 26 234 697,33 PLN, z czego kwota pozyskanego dofinansowania wynosi  16 788 125,29 PLN.

Czytaj Informacje z rynku oświetleniowego

Dotychczas firmie Valmont Polska udało się zrealizować szereg testów zderzeniowych w warunkach laboratoryjnych z wykorzystaniem konstrukcji słupowych, które zostały przebadane na zgodność z normą EN 127676. Większość wysiłków była skoncentrowana na testach poświęconych klasie bezpieczeństwa biernego HE „high energy absorbing”. Odbyły się również prace dla klasy NE „non-energy absorbing”.

Projekt zostanie ukończony jesienią 2019 roku.

Jednocześnie trwa w Siedlcach budowa nowej hali i siedziby firmy Valmont. Otwarcie zaplanowane jest na jesień 2019 roku.

RE na podstawie materiałów Valmont Polska. Fot.Valmont

Zaprenumeruj Rynek Elektryczny. Zobacz więcej

[ssba-buttons]