Poznaj nowe falowniki. Fronius zaprasza na targi Intersolar 2019

Reklama

Reklama

rynekelektryczny.pl
tel. 22 743 00 71
reklama@rynekelektryczny.pl

  |  
falownik Fronius Promo Gen 24

Na targach Intersolar, największych na świecie targach branży fotowoltaicznej (od 15 do 17 maja 2019 r. w Monachium), Fronius Solar Energy zaprezentuje swoją wszechstronną ofertę przygotowaną z myślą o transformacji w dziedzinie energetyki.

Atrakcją stoiska, oprócz rozwiązań sprzyjających integracji różnych sektorów energetyki, będą także nowe falowniki – hybrydowy Fronius GEN24 Plus i Fronius Tauro do zastosowań komercyjnych. Nacisk będzie położony na rozwiązania korzystne ekonomicznie i zaspokojenie konkretnych potrzeb klientów. Ponadto na przykładzie swojej nagradzanej instalacji do tankowania wodoru SOLH2UB firma pokaże, jak w przyszłości będzie można wytwarzać i wykorzystywać wodór jako nośnik energii.

W duchu idei „24 godziny słońca” – wizji przyszłości, w której ogólnoświatowe zapotrzebowanie na energię jest pokrywane w całości ze źródeł odnawialnych – Fronius już teraz oferuje wiele rozwiązań z myślą o transformacji energetyki.

Z wielką przyjemnością prezentujemy odwiedzającym jeszcze więcej rozwiązań sprzęgających sektory elektryczności, ciepła i mobilności. W szczególności chciałbym polecić nasz nowy falownik hybrydowy GEN24 Plus, falownik Fronius Tauro do zastosowań komercyjnych oraz rozwiązania do zasilania wodorem – mówi Martin Hackl, Global Director Solar Energy, Fronius International GmbH.

Czytaj Informacje z rynku fotowoltaicznego

Nowe falowniki atrakcją targów

Nowe hybrydowe falowniki Fronius Primo GEN24 Plus i Fronius Symo GEN24 Plus są jedną z wielu atrakcji tegorocznych targów Intersolar. Dzięki tym produktom, firma specjalizująca się w branży PV ma w swojej ofercie rozwiązania o wyższym zakresie mocy do przechowywania energii dla zastosowań w sieciach jedno- i trójfazowych. Falowniki odznaczają się prostotą obsługi i są zaopatrzone w nowatorskie funkcje. Przykładowo indywidualne warianty zasilania awaryjnego zapewniają wysoki stopień niezawodności zasilania własnej mikroinstalacji. Jedna z innowacji, PV Point, umożliwia zasilanie awaryjne w podstawowym zakresie także bez akumulatora. Posiadaczowi akumulatora urządzenia zapewniają zasilanie elektryczne całego gospodarstwa domowego w sytuacji awaryjnej.

Kolejną atrakcją stoiska jest Fronius Tauro. Fronius opracował ten solidny falownik do zastosowań komercyjnych z myślą o montażu napowietrznym (IP 65) oraz skonfigurował go pod kątem dużych instalacji w zakresie od 100 kW do 5 MW. Dzięki temu falownikowi można zminimalizować koszty inwestycji i eksploatacji dużych instalacji.

Dzięki nowym falownikom GEN24 i Tauro mamy teraz kompletną ofertę produktów i możemy jak najlepiej służyć naszym klientom w realizacji ich projektów – podsumowuje Martin Hackl.

Wodór nośnikiem energii przyszłości

Ekologicznie wytwarzany wodór kryje olbrzymi potencjał energetyczny – zarówno jako alternatywa dla paliw kopalnych w środkach transportu, jak i nośnik do długoterminowego magazynowania energii ze źródeł odnawialnych. Fronius SOLH2UB stanowi punkt węzłowy dla energii słonecznej i umożliwia nowatorskie sprzężenie sektorów elektryczności, ciepła i mobilności. Jego działanie polega na wytwarzaniu, magazynowaniu, dystrybucji i rekonwersji wodoru z wykorzystaniem energii słonecznej. To zrównoważone rozwiązanie w dziedzinie mobilności i zasilania energetycznego do wykorzystania w przemyśle i gminach również można obejrzeć na stoisku firmy Fronius. Projekt ten został w 2018 r. wyróżniony austriacką nagrodą państwową w kategorii technologii ochrony środowiska i energetyki.

Stoisko Fronius – Intersolar 2019, hala B2, stoisko 310

[ssba-buttons]