Konkurs na bezpieczny produkt

tekst redakcyjny

tekst redakcyjny

  |  
sprzedaż przez internet

Trwa konkurs Komisji Europejskiej o Nagrodę za Bezpieczeństwo Produktów. Czeka 12 nagród w 2 kategoriach – sprzedaż produktów przez internet oraz artykułów dla dzieci. Do konkursu mogą być zgłoszone także produkty elektrotechniczne.

To pierwsza edycja konkursu Komisji Europejskiej, którego celem jest uhonorowanie firm najlepiej dbających o bezpieczeństwo produktów. Wystartować mogą małe i duże przedsiębiorstwa zarejestrowane w jednym z państw członkowskich UE, Islandii, Norwegii lub Liechtensteinie.

Informacje o Konkursie dostępne są w języku polskim pod adresem: https://ec.europa.eu/product-safety-award/competition-rules_pl.htm

Do konkursu mogą przystąpić przedsiębiorcy, którzy prowadzą działalność obejmującą:

  • sprzedaż produktów nieżywnościowych przez internet – producenci sprzedający własne produkty przez internet, detaliczne sklepy internetowe, internetowe targi oferujące online produkty firm trzecich,
  • sprzedaż artykułów dla dzieci – firmy zajmujące się projektowaniem, produkcją lub dystrybucją produktów typu odzież i obuwie, łóżeczka, wózki, akcesoria do karmienia, nosidła.

Wielkość firmy nie odgrywa znaczenia – o nagrodę mogą aplikować zarówno firmy z sektora MŚP, jak i duże przedsiębiorstwa.

Termin nadsyłania formularzy konkursowych mija 7 kwietnia.

RE

[ssba-buttons]