Obudowy sterownicze Rittal. Premiera na Hannover Messe

tekst redakcyjny

tekst redakcyjny

  |  
obudowy sterownicze Rittal

Obecnie dla klientów liczą się trzy podstawowe wartości – jakość, dostępność oraz czas dostawy produktów. W odpowiedzi na te potrzeby firma Rittal opracowała i wprowadziła nowe produkty, które są systemowym rozwiązaniem dla Przemysłu 4.0. Obudowy Kompakt AX oraz małogabarytowe KX zostały zaprezentowane po raz pierwszy na targach Hannover Messe.

Łatwiejszy i szybszy montaż obudów sterowniczych

Nowe serie obudów mają ulepszone funkcje, które dają nowe korzyści i wartości. Konstruktorzy i projektanci Rittal skupili się przede wszystkim na ludziach i ułatwieniu im pracy, w tym montażu szaf oraz jej komponentów. W nowych modelach obudów Kompakt AX i KX wszystkie części płaskie można wyjmować osobno. Oznacza to, że demontaż komponentów nie jest już potrzebny. Ułatwiony został również montaż drzwi i systemów zamknięć, które w większości nie wymagają użycia dodatkowych narzędzi. Uchwyt mocowania naściennego można bez problemu przymocować do w pełni zabudowanych obudów od zewnątrz, a klasa ochrony pozostaje niezmieniona. Ale to nie wszystko! W nowych produktach wystające uchwyty można instalować w wybranym przez siebie miejscu – dzięki temu zmniejsza się ryzyko uszkodzeń podczas transportu.

Znacznie większa wewnętrzna przestrzeń obudów sterowniczych

W nowych obudowach AX i KX została powiększona przestrzeń wewnętrzna w porównaniu do poprzednich serii. Dzięki modułowej konstrukcji, zoptymalizowanym wycięciom i większym płytom kołnierzowym powstaje o 1/3 więcej przestrzeni do przeprowadzania kabli. Dodatkowe ułatwienie znajduje się również na ścianach bocznych. Przetłoczenia, które się tam znajdują, umożliwiają łatwy i precyzyjny montaż szyn do zabudowy wewnętrznej. Dzięki zastosowaniu 25 mm siatki można wykorzystać akcesoria z systemu szaf sterowniczych VX25, np. lampy lub listwy zaciskowe.

Obudowy sterownicze do zadań specjalnych

Obudowy małogabarytowe KX o rozmiarach od 150 x 150 x 80 mm sprawdzą się przede wszystkim w sytuacji, gdy w skrzynkach zaciskowych lub magistralowych umieścimy niewielką liczbę komponentów. Natomiast obudowy sterownicze Kompakt AX są dostępne w głębokościach od 210 do 400 mm i w maksymalnej wielkości od 1000 x 1400 mm. Wszystkie modele są wykonane zarówno z blachy stalowej, jak i ze stali nierdzewnej. Mimo większych możliwości zastosowania jakie dają nowe obudowy, znacznie zmniejszyła się liczba komponentów i akcesoriów, a co się z tym wiąże – złożoność systemu!

Obudowy AX i KX są produkowane w nowym zakładzie w Haiger. To właśnie tam stworzono najnowocześniejszą na świecie produkcję obudów sterowniczych Kompakt i obudów małogabarytowych. Ta zautomatyzowana produkcja jest bezpośrednio połączona w sieć z Globalnych Centrum Dystrybucji (GDC). W praktyce oznacza to, że każde zamówienie wysłane przez klienta trafia do GDC, które dba o szybkie dostawy. Dzięki temu, dostępność do akcesoriów oraz oferty seryjnej będzie stale zagwarantowane, a produkty u klienta znajdą się nawet w ciągu 24 godzin od zamówienia.

RE

[ssba-buttons]