Linie świetlne zamiast punktów – nowy trend w oświetleniu

Reklama

Reklama

rynekelektryczny.pl
tel. 22 743 00 71
reklama@rynekelektryczny.pl

  |  
profile glax gtv

Minimalizm, nowoczesność i efektowny design. Projektanci wnętrz prześcigają się w pomysłach, aby osiągnąć te cechy. Dotyczy to nie tylko układu pomieszczenia czy elementów dekoracyjnych, ale i oświetlenia, które daje wiele możliwości. Jednym z obecnych trendów jest stosowanie linii świetlnych – przyciągających uwagę i wydajnych.

W dobie poszukiwań nowych inspiracji wnętrzarskich, warto wypróbować niestandardowe rozwiązania, do których należy również gra światłem. Poza typowymi działaniami takimi jak stosowanie punktów świetlnych, do trendów zawitały również inne kształty.

Linia świetlna nowym trendem

Wyglądają estetycznie, nowocześnie i skutecznie podkreślają minimalizm wnętrza. Linie świetlne to rozwiązanie coraz chętniej wdrażane przez architektów. Profile do wykonania wbudowywanych w ściany oraz sufity linii świetlnych mogą być stosowana wszędzie tam, gdzie wykonana jest zabudowa z płyt kartonowo-gipsowych.

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów profili, co daje nam duże pole wyboru. Odpowiedzią na częsty problem powstawania pęknięć w gipsie są rozwiązania z perforacją na brzegach, takie jak nowe profile Glax. Dzięki temu likwidujemy możliwość pęknięć. Profile możemy montować na krawędziach płyt gipsowo-kartonowych, co daj ciekawy efekt linii świetlnej biegnącej wzdłuż pomieszczenia lub można wykonać w prosty sposób podświetlenie wyspy sufitowej – mówi Mateusz Strzałkowski z firmy GTV, zajmującej się dystrybucją oświetlenia i akcesoriów meblowych.

Można również wybrać profile kątowe, które umieścimy w narożnikach pomieszczenia (narożniki wewnętrzne oraz zewnętrze), tym samym podkreślając jego wymiary. Całość wygląda niezwykle nowocześnie. Takie rozwiązanie, mimo że wymaga pracy już na poziomie architektonicznym, daje dużo satysfakcji i interesujący efekt końcowy.

Minimalizm ciągle w modzie

Styl minimalistyczny charakteryzuje się harmonią, porządkiem i jak największym ograniczeniem dodatków. Dominuje w nim prostota, którą podkreślić można foremnymi kształtami i ciekawym sposobem oświetlenia, dlatego linie świetlne idealnie się w niego wpasują.

Więcej na www.gtv.com.pl

[ssba-buttons]