Jakie są trendy w oświetleniu łazienki?

tekst redakcyjny

tekst redakcyjny

  |  
oświetlenie łazienki GTV

W łazience należy szczególnie pamiętać o oświetleniu, zwłaszcza, że nie w każdej jest dostęp do światła naturalnego. Na rynku istnieje wiele ciekawych rozwiązań takich jak profile do taśm LED montowane w płytach kartonowo gipsowych, które są nie tylko funkcjonalne, ale również efektownie wyglądają.

W czasach, gdy w cenie są niestandardowe projekty, które podkreślają nowoczesność pomieszczenia, klienci często decydują się na rozwiązania, które wyróżniającym się designem przyciągną wzrok i sprawią, że łazienka nabierze nowego charakteru. Istotna w tym miejscu jest również gra świateł, która nawet z niepozornego pomieszczenia wydobędzie to, co najlepsze.

Linie świetlne nowym trendem

Najnowsze trendy w branży oświetleniowej dają dużo większe możliwości niż kiedyś, zwłaszcza jeśli chodzi o aspekty dekoracyjne.

Bardzo ciekawą nowością są profile podtynkowe, które można montować wszędzie tam, gdzie wykorzystujemy karton-gipsy. Dzięki nim możemy komponować linie biegnące wzdłuż sufitu lub ściany, które wyglądają efektownie i nadają łazience nowoczesnego wyglądu. Decydując się na tego typu rozwiązanie pamiętajmy, aby zwrócić uwagę na to, jak profile podtynkowe będą wpływać na karton-gips w trakcie montażu. Perforacje na brzegach, wykorzystane w profilach Glax, sprawią, że unikniemy pęknięć na płycie – mówi Piotr Mazurek, Product Technical Manager z firmy GTV, zajmującej się dystrybucją oświetlenia i akcesoriów meblowych.

Linie możemy poprowadzić zarówno przez środek ściany lub sufitu, jak i na ich krawędziach, co podkreśli bryłę pomieszczenia.

Czytaj Informacje z rynku oświetleniowego

Zasady projektowania oświetlenia w łazience

Komponując oświetlenie łazienki, pamiętajmy również o funkcjonalności i kwestiach technicznych. Poza głównym źródłem światła, powinniśmy też pomyśleć o doświetleniu innych miejsc, takich jak lustro czy krawędzie wanny i umywalki.

Przydatne okażą się taśmy LED, które są łatwe w montażu i pełnią zarówno funkcję użytkową, jak i dekoracyjną. Pamiętajmy, aby dobrać taśmy z wyższym stopniem odporności IP, aby uniknąć zalania. Ciekawym rozwiązaniem są też wysięgniki LED, które można zamontować nad lustrem, aby oświetlić przestrzeń, w której zazwyczaj się golimy lub malujemy – mówi Piotr Mazurek.

GTV

[ssba-buttons]