Na budynku dydaktycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego będą zamontowane lamele

tekst redakcyjny

tekst redakcyjny

  |  
ML System żaluzje PV na UJ

ML System, lider polskiego rynku fotowoltaiki zintegrowanej z budynkami (BIPV), rozpoczął pilotażową produkcję ultracienkich żaluzji (tzw. lameli) w ramach projektu Ultra PV. Ultralekkie lamele znajdą zastosowanie jeszcze w tym roku, na budynku dydaktycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Wdrożenie ultralekkich modułów fotowoltaicznych jest kolejnym, ważnym etapem rozwoju spółki. Cieszymy się, że Uniwersytet Jagielloński dostrzega wartość dodaną naszych produktów, które przyczynią się do poprawy jakości powietrza w Krakowie – komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System.

Elementy instalacji PV

Lamele zostaną zamontowane na elewacji biblioteki i pomieszczeń dydaktycznych przy ul. Reymonta w Krakowie.

W ramach inwestycji, ML System dostarczy 1440 lamel, w rozmiarach 1350 mm x 380 mm. Łączna moc instalacji to blisko 100kW. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Hochtief.

Czytaj Informacje z rynku fotowoltaicznego

Dodatkowe rozwiązania fotowoltaiczne

To nie pierwsza realizacja ML System na budynkach kampusu Uniwersytetu Jagiellońskiego. W 2015 r. firma dostarczyła również żaluzje o łącznej mocy ponad 40kW do elewacji budynków Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej oraz biblioteki centralnej. Z kolei w 2017 r. ML System dostarczył fotowoltaiczną fasadę wentylowaną oraz moduły na dach w Instytucie Nauk Geologicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Budowa fabryki szkła fotowoltaicznego

Zgodnie z harmonogramem przebiega budowa nowej hali pod produkcję modułów Quantum Glass, czyli innowacyjnego szkła fotowoltaicznego, wykorzystującego powłokę z kropek kwantowych. Budynek o powierzchni 3,6 tys. mkw. ma powstać do końca listopada 2019 r., a rozpoczęcie produkcji i sprzedaży planowane jest na 2020 r.

Będzie to krok milowy w rozwoju działalności firmy. Nasze szyby mają szansę zrewolucjonizować branżę szkła budowlanego i przemysłowego oraz zmienić sposób patrzenia na budownictwo z pasywnego, na aktywne. Aktualnie większość inwestorów budowlanych koncentruje się na izolacji termicznej, zapominając, że szkło może być doskonałym źródłem energii – podsumowuje Dawid Cycoń, prezes ML System.

www.mlsystem.pl

Fot. ML System

RE

Zaprenumeruj Rynek Elektryczny. Zobacz więcej

[ssba-buttons]