Apel prezesa Stowarzyszenia Elektryków Polskich SEP

tekst redakcyjny

tekst redakcyjny

  |  
pomnik Mieczysława Pożaryskiego

Prezes Stowarzyszenia Elektryków Polskich SEP apeluje o wsparcie budowy pomnika-ławeczki prof. Mieczysława Pożaryskiego.

 

Koleżanki i Koledzy,
Przyjaciele i Sympatycy Stowarzyszenia Elektryków Polskich, Przedstawiciele Firm Przemysłu Elektrotechnicznego i Energetyki!

W tym roku mija 100 lat od powstania Stowarzyszenia Elektryków Polskich. Z racji tego wyjątkowego Jubileuszu organizowanych jest wiele imprez i uroczystości upamiętniających setną rocznicę powstania naszej organizacji. Wyjątkowym wydarzeniem był III Kongres Elektryki Polskiej. Na początku czerwca br. odbędzie się Nadzwyczajny Walny Zjazd SEP, pod koniec września planowany jest wyjazd studialny do Lwowa, a w listopadzie do Wilna.

Jednym z głównych wydarzeń obchodów 100-lecia będzie odsłonięcie pomnika-ławeczki pierwszego prezesa SEP i dziekana Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej – prof. Mieczysława Pożaryskiego. Uroczystość ta będzie miała miejsce na dziedzińcu Uczelni w dniu 7 czerwca br. o godz. 9.00.

Projekt pomnika przygotowany przez prof. Mariana Molendę został zaakceptowany w konsultacjach społecznych w środowisku członków SEP i elektryków. Koszt realizacji pomnika-ławeczki wyniesie ok. 120 tys. zł, z czego część zostanie sfinansowana ze środków Stowarzyszenia i Uczelni, a brakującą kwotę pragniemy pozyskać od przedstawicieli przemysłu elektrotechnicznego i energetyki oraz indywidualnych darczyńców.

W związku z tym zwracamy się z gorącym apelem do Szanownych Koleżanek, Kolegów, Członków Wspierających i Przyjaciół Stowarzyszenia o symboliczne wsparcie finansowe (w kwocie 1-2 tys. zł) budowy pomnika jednego z ojców założycieli Stowarzyszenia Elektryków Polskich i współtwórcy polskiego szkolnictwa elektrycznego po odzyskaniu przez Polskę niepodległości.

Wpłaty można dokonać na konto SEP: 17 1500 1777 1217 7011 1380 0000 z dopiskiem: pomnik prof. M. Pożaryskiego

Koordynatorem akcji ze strony naszego Stowarzyszenia jest Edward Ziaja – zastępca dziekana Rady Naukowo-Technicznej SEP – tel. 601 704 702, e-mali: edward.ziaja@iase.wroc.pl.

Wszyscy fundatorzy zbiorowi i indywidualni będą wymienieni, m.in. w specjalnie przygotowanym folderze, który zostanie wydany z okazji odsłonięcia pomnika. Będę niezmiernie wdzięczny za każdy dar, dzięki któremu godnie uczcimy pamięć pierwszego prezesa SEP i organizatora polskiego szkolnictwa elektrycznego.

Prezes Stowarzyszenia Elektryków Polskich

Piotr Szymczak

[ssba-buttons]