Do końca czerwca trwa rejestracja produktów oświetleniowych

tekst redakcyjny

tekst redakcyjny

  |  
baza produktów oświetleniowych EPREL

Od 1 stycznia 2019 roku wszystkie produkty oświetleniowe w zakresie Energy Labelling Regulation, zanim zostaną wprowadzone na rynek europejski, muszą być zarejestrowane w EPREL. Nadchodzi kolejny przełom: do końca czerwca 2019 r. EPREL ma zawierać także informacje o wszystkich oznakowanych produktach, które trafiły na rynek UE po 1 sierpnia 2017 r.

W celu ułatwienia firmom wydajnego przestrzegania nowych zobowiązań dotyczących Nowej Bazy Produktów EPREL LightingEurope opublikowało dla swoich członków wytyczne i szablony zawierające szczegółowe informacje dotyczące produktów i parametrów, które należy zgłaszać.

Każdego roku firmy oświetleniowe wprowadzają na rynek Unii ogromną liczbę produktów, dlatego spełnienie nowego wymogu prawnego w zaledwie kilka miesięcy stanowi nadzwyczajne wyzwanie.

Wytyczne opublikowane przez LightingEurope określają nasze rozumienie tego, jak zasady EPREL stosują się do produktów oświetleniowych. Dostarczają one naszym członkom wszystkich informacji potrzebnych do zarejestrowania produktu, od szczegółowych wymogów prawnych dotyczących produktów oświetleniowych, po sprawy techniczne ICT, którymi trzeba się zająć podczas przesyłania informacji do EPREL – mówi Ourania Georgoutsakou, sekretarz generalny LightingEurope.

LightingEurope wraz ze specjalistami z branży współpracowali z Komisją Europejską podczas konfiguracji bazy danych.

Nasi członkowie mogą liczyć na dokument, który będzie regularnie aktualizowany o interpretacje wymogów prawnych tworzone przez naszych ekspertów oraz o informacje na temat najnowszych funkcji udostępnionych przez Komisję, z którą niezmiennie współpracujemy – podsumowuje Ourania Georgoutsakou.

Wytyczne EPREL są dostępne bezpośrednio dla członków korporacyjnych LightingEurope i członków krajowych stowarzyszeń oświetleniowych.

W Polsce informacji udzielają organizacje branżowe: PZPO i Pol-lighting.

Czytaj Informacje z rynku oświetleniowego

RE

Zaprenumeruj Rynek Elektryczny. Zobacz więcej

[ssba-buttons]