Targi OZE w Warszawie

Reklama

Reklama

rynekelektryczny.pl
tel. 22 743 00 71
reklama@rynekelektryczny.pl

  |  
targi RE Energy

W dniach 10-11 wrzenia 2019 roku w Warszawskim Centrum EXPO XXI odbędzie się kolejna edycja targów energetyki odnawialnej RE-Energy.

Swoją obecność potwierdzili producenci modułów fotowoltaicznych ZNShine czy Soluxtex GmbH oraz producenci konstrukcji fotowoltaicznych B&K Solare Zukunft. Temat OZE jest ważny również dla firm jak JEAN MÜLLER, produkujących aparaty i urządzenia rozdzielcze.

Na targach będzie można zapoznać się także z nowościami w takiej tematyce jak rekuperatory, systemy wentylacyjne, na przykład na stoisku firmy Prana. Semicon to z kolei przykład firmy, która zaprezentuje nowości z branży aparatury pomiarowej, złączy i puszek do fotowoltaiki. Nie zabraknie również samochodów elektrycznych oraz tematyki infrastruktury. Firma Ecotap Polska i wielu innych wystawców chętnie podzieli się nowościami z tych dziedzin.

11 września odbędzie się IX Międzynarodowa Konferencja Fotowoltaika w Polsce, która organizowana jest we współpracy z Polskim Towarzystwem Fotowoltaiki.

Efektem współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Elektromobilniosci (PSEM) będzie seminarium Round table about Clean Air. Seminarium zaprezentuje nowe rozwiązania w zakresie gospodarki niskoemisyjnej: nowoczesne, niskoemisyjne paliwa z biomasy, czyli nowe możliwości biznesowe i środowiskowe. Dodatkowo pokazane będą nowe modele gospodarki niskoemisyjnej oparte na GOZ. Elektromobilność będzie tematem wiodącym tego seminarium. Będą poruszone takie kwestie jak: Elektromobilność – motor dla rozwoju innowacji, model biznesowy – czy to się opłaca, zielona energia dla elektryka – rozwiązania, pieniądze na inwestycje w e-mobility, polskie rozwiązania z elektromobilności – dobre bo polskie oraz jak wdrażać elektromobilność – dobre praktyki zagraniczne. Round table to innowacyjna formuła prowadzenia paneli, szkoleń czy spotkań. W odróżnieniu od klasycznego układu konferencyjnego umożliwia interakcję między uczestnikami, stwarza możliwość wymiany myśli i doświadczeń. Każdemu stolikowi przewodniczy gospodarz będący ekspertem w danej dziedzinie. Przy każdym ze stołów następuje pogłębiona dyskusja na bieżące tematy dotyczące niskiej emisji i redukcji CO2 w kilku wymiarach. To idea, która wprowadza dynamizm, możliwość integracji i networkingu między uczestnikami. Zaleca się zmianę stolików w trakcie spotkania, aby doświadczenie podczas wydarzenia było jak najbardziej efektywne.

Pierwszego dnia Targów RE-Energy odbędzie się również Forum Budynek Energooszczędny w praktyce, w ramach którego wystawcy i eksperci z branży zaprezentują innowacyjne rozwiązania.

Natomiast Forum Elektromobilności będzie platformą prezentacji innowacji w szeroko pojętej branży pojazdów elektrycznych, a także infrastruktury.

Drugi dzień Targów będzie równie bogaty merytorycznie. Już po raz czwarty odbędzie się Międzynarodowy Kongres Magazynowania Energii w Polsce, który jest jedynym tego typu wydarzeniem w Polsce. Uczestnicy zawsze podkreślają wyjątkowo wysoki poziom merytoryczny Kongresu, za który odpowiedzialna jest Barbara Adamska z ADM Poland.

Planowana jest także konferencja „Czysta energia, czyste powietrze w mieście”. Wydarzenie skierowane jest do przedstawicieli: administracji centralnej i lokalnej, organów naczelnych i centralnych, jednostek podległych, klastrów energii, dostawców rozwiązań technologicznych (w tym m.in. odnawialnych źródeł energii, magazynów energii, mebli miejskich wykorzystujących OZE), instalatorów, projektantów instalacji i architektów, wykonawców, projektantów przestrzeni miejskiej, zarządców budynków użyteczności publicznej, zarządców galerii handlowych, zarządców wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych, firm zajmujących się finansowaniem inwestycji, firm doradczych oraz kancelarii prawnych.

Czytaj Informacje z rynku fotowoltaicznego

Wspólnie z Instytutem Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej im. Güntera Schlagowskiego przygotowywana jest konferencja „Budynki użyteczności publicznej w świetle przepisów UE”. Forum Pomp Ciepła będzie miejscem prezentacji innowacji branżowych. Jego moderatorem będzie Marta Wierzbowska-Kujda, redaktor naczelna portali Teraz Środowisko. Na Forum PV eksperci zwrócą uwagę na bardzo ważny aspekt, a mianowicie: jak nie instalować i jakich błędów należy unikać przy instalacjach fotowoltaicznych.

Więcej informacji na temat Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej RE-Energy na stronie www.reenergyexpo.pl

[ssba-buttons]