Siemens po raz pierwszy inwestuje w produkcję w Polsce

tekst redakcyjny

tekst redakcyjny

  |  
Siemens buduje fabrykę szaf sterowniczych

Siemens zbuduje w Mirkowie pod Wrocławiem zakład produkujący wysokiej klasy szafy sterownicze. To pierwsza inwestycja koncernu w Polsce.

Wielkość powierzchni produkcyjnej to ok. 2000 mkw. Produkcja roczna ma wynieść 1000 sztuk na rynek krajowy oraz 250 sztuk na eksport. Zatrudnienie w zakładzie znajdzie blisko 150 osób.

Decyzja o ulokowaniu zakładu w Polsce zapadła w centrali Siemensa AG. Konkurowaliśmy m.in. z Czechami. Zdecydowała przede wszystkim bliskość krajowego klienta, odległość od bliźniaczej fabryki koncernu w Chemnitz oraz zaangażowanie po stronie pracowników polskiej spółki Siemensa. Cieszy mnie to podwójnie, ponieważ nie tylko rozszerzamy działalność w naszym kraju, ale istotnie zwiększamy swój wkład w rozwój polskiego przemysłu 4.0 – mówi Dominika Bettman, prezeska Siemens Polska.

W podwrocławskim zakładzie Siemensa powstawać będą urządzenia m.in. dla przemysłu motoryzacyjnego czy maszynowego. Montowane tam szafy będą wyposażane w układy sterowania numerycznego, napędowe i inne podzespoły z oferty Siemensa.

Odbiorcami produkowanych w Polsce szaf sterowniczych będą przede wszystkim krajowe oraz niemieckie firmy. Mniejsze partie trafią natomiast do Czech, Austrii, Szwajcarii i północnych Włoch. Szafy po opuszczeniu fabryki wysyłane będą bezpośrednio do klientów specjalistycznym transportem kołowym.

Uruchomienie linii montażowych zaplanowane jest na październik 2019 roku.

RE

Zaprenumeruj Rynek Elektryczny. Zobacz więcej

[ssba-buttons]