Cztery firmy biorą udział w przetargu na dokumentację projektową oświetlenia Warszawy

tekst redakcyjny

tekst redakcyjny

  |  
modernizacja ośweitlenia ulic Warszawy

12 czerwca br. zostały otwarte oferty w przetargu na wykonanie dokumentacji projektowej na wymianę oświetlenia w Warszawie w ramach programu „Sowa”. W ciągu 2 lat zostanie zmodernizowane oświetlenie 13 ulic.

Prace w ramach projektu będą kompleksowe. Na 13 warszawskich ulicach będą wymienione kable, szafy zasilające, słupy i niemal 1000 opraw oświetleniowych.

Do przetargu zgłosiły się 4 firmy, których oferty mieściły się w przedziale od 306 tys. zł do 879 tys. zł brutto: Eco Energy Poland, Elvir, Nova Light i Elproject Polska.

Wybrany wykonawca będzie miał czas na opracowanie projektów do połowy grudnia br. Po zakończeniu tego etapu będzie ogłoszone postępowanie na wykonanie prac.

Budżet całego projektu to 12,5 mln zł. Większość tej kwoty (10,8 mln zł) pokryje długoterminowa pożyczka z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, na którą zgodziła się Rada Warszawy. Pożyczka zostanie wypłacona w dwóch transzach w 2020 roku i w 2021 roku, a jej spłata ma nastąpić w latach 2021-2026.

Według obliczeń przebudowa oświetlenia 13 ulic wykonana w technologii LED przyniesie średnią oszczędność na poziomie 60%. Oznacza to roczne oszczędności w zużyciu energii elektrycznej na poziomie ponad 335 tys. zł. Dodatkowo koszty naprawy i konserwacji nowoczesnych opraw są o wiele niższe, co oznacza, że inwestycja powinna zwrócić się na przestrzeni kilku lat.

Czytaj Informacje z rynku oświetleniowego

Fot. ZDM

RE

Zaprenumeruj Rynek Elektryczny. Zobacz więcej

[ssba-buttons]