Tylko jedna polska firma z branży oświetleniowej otrzymała Red Dot

tekst redakcyjny

tekst redakcyjny

  |  
Q LED lampa Nowodvorski

W tym roku 5 polskich produktów dostało nagrodę Red Dot w kategorii Product Design. Wśród nich znalazła się firma oświetleniowa Nowodvorski Lighting.

Nagrodzony produkt to lampa Q LED – minimalistyczna lampa wisząca, wykonana z aluminium. Jej asymetryczny przekrój pozwala uzyskać efekt subtelnego spływania światła po wewnętrznej części lampy oraz jego niesymetrycznego rozproszenia. Dzięki temu można doświetlić wybrany fragment przestrzeni bez ryzyka oślepienia użytkownika. Dostępna w kolorze białym lub czarnym efektownie prezentuje się zarówno pojedynczo, jak i w większej grupie, tworząc ciąg opraw świetlnych idealnych do oświetlenia powierzchni biurowych lub innych obiektów użyteczności publicznej. Autorem projektu jest Łukasz Jaworski.

Red Dot dla polskich firm

Oprócz lampy firmy Nowodvorski, nagrodą uhonorowano polskie produkty w innych branżach:

  • fotel Chic Lounge (Profim),
  • drzwi podnoszono-przesuwne HST-Sky (FAKRO),
  • wózek dziecięcy Air-X (Anex),
  • wózek dziecięcy Quant (Anex).

Prestiżowa nagroda Red Dot

Nagroda Red Dot: Product Design przyznawana jest od 1955 roku. Otrzymują ją produkty wyróżniające się wysoką jakością wykonania. Producenci mogą rywalizować w 48 różnych kategoriach, takich jak moda, elektronika użytkowa, motoryzacja, sprzęt AGD i meble. Jury składa się z 40 międzynarodowych ekspertów, którzy przy ocenie produktu biorą pod uwagę m. in. stopień innowacyjności, funkcjonalność, jakość, ergonomię, trwałość i ekologiczność produktu.

Oficjalna gala wręczenia nagród odbędzie się 8 lipca br. w Essen. Tego dnia zostanie również opublikowana oficjalna lista laureatów.

Czytaj Informacje z rynku oświetleniowego

Fot. Nowodvorski

JK

Zaprenumeruj Rynek Elektryczny. Zobacz więcej

[ssba-buttons]