Dwa trendy w branży elektroinstalacyjnej ─ jakość i szybkość montażu

tekst redakcyjny

tekst redakcyjny

  |  
Sylwester Kucharski prezes Blue Bee Trade

Rozmowa z Sylwestrem Kucharskim, prezesem Blue Bee Trade Sp. z o.o.

Jaka jest idea funkcjonowania firmy Blue Bee Trade?

Nasz pomysł na biznes to dostarczanie instalatorom nowoczesnych produktów, które pozwalają na zoptymalizowanie swoich usług i konkurowanie nie tylko ceną, lecz również szybkimi rozwiązaniami. Zwykle tani zakup nie oznacza finalnie taniego montażu. Nasza propozycja dla branży to innowacyjne technologie i świetna jakość materiałów, które dają szansę na rozwój firmom w całej branży.

Jak w dzisiejszych czasach konkurować jakością a nie ceną?

Według nas to jedyne logiczne i sensowne rozwiązanie dla firm działających w branży elektroinstalacyjnej. Konkurowanie tylko ceną to droga donikąd. Potwierdzają to aktualne wyniki firm notowanych na giełdzie. W sytuacji dobrej koniunktury firmy powinny gromadzić kapitał i bardzo dynamicznie się rozwijać. Mamy jednak do czynienia z sytuacją, kiedy wojny cenowe zjadają marże i blokują rozwój. Konkurencja cenowa rujnuje całą branżę!

Jakim trendom warto się poddać?

W Europie już od wielu lat centra badawczo-rozwojowe producentów skupiają się na dwóch kierunkach rozwijania swoich produktów i możliwościach konkurowania: jakości stosowanych materiałów oraz usprawnienia pracy instalatorów. W sytuacji wzrostu wymagań dotyczących bezpieczeństwa instalacji, stosowanie technologii bezzałogowych staje się coraz bardziej powszechne. Z drugiej strony, gdy coraz trudniej o pozyskanie pracowników i praca dobrych fachowców jest coraz droższa, w Europie już od dawna stosuje się rozwiązania, które skracają czas montażu, co w sposób bezpośredni przekłada się na obniżenie kosztów montażu.

Co dokładnie oznacza jakość i szybkość montażu?

Obecnie firma Blue Bee Trade jest wyłącznym dystrybutorem dwóch innowacyjnych firm tworzących bardzo dobre produkty dla branży elektrycznej.

Pierwsza z nich to austriacka firma Schnabl GmbH. Działa od 40 lat, a jej rozwiązania są stosowane w kilkudziesięciu krajach całego świata. To lider w dziedzinie szybkich instalacji opartych na bezhalogenowych materiałach oraz skracających czas pracy o połowę. Produkty Schnabl rozwiązują najbardziej krytyczne problemy branży, czyli brak czasu na montaż oraz brak pracowników. Dzięki systemowi Schnabl montaż jest dwa razy szybszy lub można zaangażować mniejszą liczbę pracowników. To są konkretne i realne oszczędności dla firm.

Druga firma to PRIMO GmbH, która oferuje wyjątkowe rozwiązania dla firm produkujących elementy prefabrykowane. To nowoczesne i profesjonalne rozwiązania obejmujące kompleksowo temat prowadzenia instalacji elektrycznych w budynkach ze ścian prefabrykowanych.

Zachęcamy do współpracy wszystkie osoby z branży elektroinstalacyjnej, które patrzą długofalowo na rozwój swoich firm i poszukują nowoczesnych rozwiązań pozwalających optymalizować pracę przy zastosowaniu bardzo dobrych materiałów. Gwarantujemy profesjonalne wsparcie i dobrą atmosferę współpracy!

MK i JK

[ssba-buttons]