Elektrobudowa szuka inwestora

tekst redakcyjny

tekst redakcyjny

  |  
siedziba Elektrobudowy SA

Elektrobudowa SA pogrążona jest w problemach finansowych. Do kryzysu przyczyniły się przede wszystkim umowy z Orlenem i Tauronem. Zarząd spółki przystąpił do realizacji planu stabilizacji finansowej.

W strategii uzdrowienia finansów firmy znajdują się:

  • umowa standstill (czyli restrukturyzacja zamiast bankructwa) podpisana z bankami i ubezpieczycielami. Umowa przewiduje m.in., że do 20 sierpnia 2019 r. Elektrobudowa znajdzie potencjalnego inwestora, a do 30 sierpnia 2019 r. zostanie uzgodniona długoterminowa struktura finansowania spółki;
  • podwyższenie kapitału zakładowego spółki przez emisje akcji serii E i serii F. Seria E skierowana jest do wybranych inwestorów. Kapitał zakładowy podwyższy się o 20 proc., czyli do kwoty 1 899 040 zł. Seria F przewidziana jest dla inwestorów branżowych i finansowych.

Pozyskane z obu emisji środki pozwolą zwiększyć niezbędny kapitał obrotowy, konieczny do płynnego finansowania bieżącej działalności, ustabilizowania współpracy z dostawcami i podwykonawcami oraz poprawią wskaźniki płynności, co jest oczekiwane przez otoczenie spółki. Środki z emisji pozwolą także zwiększyć potencjał spółki w pozyskiwaniu nowych wyselekcjonowanych kontraktów z satysfakcjonującymi marżami.

Prowadząc rozmowy, widzimy wśród naszych partnerów zrozumienie i chęć współpracy, czego przykładem jest kolejne porozumienie z instytucjami finansującymi. Wszyscy działamy w przekonaniu, że Elektrobudowa jest cennym aktywem o unikalnych w naszym regionie kompetencjach i mimo obecnych zawirowań, zdołamy wypracować rozwiązanie, które pozwoli na przywrócenie spółce stabilności finansowej – mówi Jacek Podgórski, prezes Elektrobudowy.

www.elektrobudowa.pl

RE

[ssba-buttons]