Miejsca pracy przechodzą ledową rewolucję

Reklama

Reklama

rynekelektryczny.pl
tel. 22 743 00 71
reklama@rynekelektryczny.pl

  |  
żarówki led gtv

Przez średnio 40 godzin tygodniowo, a 2000 godzin w skali roku oczy każdego pracownika biurowego są narażone na uszkodzenia spowodowane niewłaściwym oświetleniem w miejscu pracy. Odpowiednie rozwiązania oświetleniowe, w tym technologia LED, która jest mniej szkodliwa dla ludzi, pomogą we właściwym zaaranżowaniu biura, ponieważ komfort pracowników jest niezwykle istotny dla ich wydajności i zdrowia.

W 2018 roku w Unii Europejskiej zaczął obowiązywać zakaz produkcji żarówek halogenowych – jest to zmiana idąca w stronę zmniejszenia zużycia energii elektrycznej i ograniczenia emisji CO2 do atmosfery. Rozwiązanie to ma być korzystne przede wszystkim z punktu widzenia ekonomii i ekologii, natomiast w skali mikro pozytywnie wpływać na komfort pracy.

Co daje oświetlenie LED?

Oświetlenie LED to – dosłownie – zysk dla firm. W przeciwieństwie do żarówek tradycyjnych, które pochłaniają aż 95% energii na nagrzanie się (podczas gdy tylko 5% przeznaczają na oświetlenie pomieszczenia), źródła światła LED nie tylko zużywają kilka razy mniej energii, ale też świecą cztery razy dłużej, czyli aż do 40 tys. godzin. Czterokrotnie mniejsze zużycie źródeł ledowych zmniejsza więc ilość składowanych odpadów na korzyść dla środowiska naturalnego.

Zdrowsze, bo ledowe

Panele LED KING

Kolejną cechą oświetlenia LED, dzięki której te źródła wygrywają z halogenowymi, jest zmniejszenie poczucia dyskomfortu wynikającego z nadmiernego męczenia się oczu. Dzięki temu poprawia się komfort pracowników i efektywność ich pracy. Przykładem takiego rozwiązania są panele LED GALAXY z UGR<19 marki GTV. Dają one odpowiednie natężenie i rozkład światła oraz eliminują nieprzyjemne migotanie i olśnienie. Dodatkowo można tak dobrać kształt takiego panelu, by jeszcze lepiej uzupełniał wystrój miejsca pracy. Panele LED: GALAXY, KING, PRINCE i MASTER od GTV dostępne są w trzech optymalnych rozmiarach: 30×60 cm, 60×60 cm oraz 30×120 i świetnie sprawdzą się w każdej przestrzeni biurowej.

Na open space’ach najbardziej efektywne będą panele kwadratowe, dające równomierne rozłożenie światła, a w gabinetach czy salach konferencyjnych te prostokątne, które można zawiesić na linkach nad biurkiem czy stołem konferencyjnym dla zwiększenia efektu wizualnego. Dodatkowo panele LED są dostępne w wersji wpuszczanej, a dzięki ramkom możemy je montować natynkowo – radzi Maciej Majewski, Product Manager w GTV.

Oświetlenie jako element designu biura

Nieoczywiste rozwiązania w oświetleniu przestrzeni biurowych powinny także w nią nie ingerować, tym samym nie przeszkadzając użytkownikom. Interesującym dodatkiem do wystroju wnętrza są profile GLAX do taśm LED marki GTV, przeznaczone również do płyt gipsowo-kartonowych. Pozwolą one w interesujący sposób zaaranżować przestrzeń i oświetlić miejsca, w których nie można zainstalować światła w sposób tradycyjny.

profile LED GALAXY GTV
Profile GLAX do taśm LED

Nakładane profile do taśm LED dadzą przyjemne, bezpunktowe światło, ozdabiając meble i sufity. Profile z radiatorem o wyższej mocy można wykorzystać na dwa sposoby: nabudować je lub zawiesić, oświetlając gabinet w designerski i nowoczesny sposób. Profile wpuszczane (np. we fronty lub w spody szafek) świetnie sprawdzą się w biurowych kuchniach, ponieważ dodatkowo posiadają osłonkę, która chroni je przed wilgocią i zabrudzeniami.

Komfortowy magazyn przyjazny pracownikom

Hala magazynowa to miejsce pracy, w którym odpowiednie oświetlenie rozwiązuje trzy problemy: zapewnia komfort pracownikom, sprzyja efektywności i dba o bezpieczeństwo. W takich miejscach dominują zazwyczaj wielopoziomowe regały, które tworzą wąskie przejścia. Niezwykle istotne jest więc zapewnienie równomiernego oświetlenia we wszystkich ciągach komunikacyjnych. Energooszczędne oprawy LED, takie jak BETIS, OMNIA i linia szybkiego montażu MAGNAT, dzięki swojemu szerokiemu kątowi świecenia i równomiernemu oświetlaniu przestrzeni (MAGNAT 180o, BETIS i OMNIA 120o), nadają się nie tylko do magazynów, ale i do garaży biurowych oraz centrów handlowych.

Odpowiedni montaż oraz oddawane przez nie chłodne i białe światło pozwoli zredukować uczucie zmęczenia i dekoncentracji czy ryzyko nieprzyjemnego efektu olśnienia u pracowników. Ich hermetyczna oprawa odporna jest na kurz i wilgoć, dzięki czemu są bardziej energooszczędne i bezpieczniejsze niż standardowe rozwiązania tego typu oraz znacznie trwalsze – mówi Maciej Majewski.

oprawa led omnia gtv
Oprawa LED OMNIA
oprawa led magnat gv
Oprawa LED MAGNAT
oprawa led betis gtv
Oprawa LED BETIS

Oświetlenie LED jest nie tylko oszczędnością dla firmy, ale też ulgą dla środowiska i zwiększonym komfortem pracy i bezpieczeństwem pracowników. Panele i profile do taśm w technologii LED są nie tylko stylowe, ale też wyjątkowo funkcjonalne – wprowadzą do miejsca pracy poczucie wygody, natomiast modułowe i hermetyczne oprawy świetlne poprawią ekspozycję i wydajność pracy w magazynie, ograniczając powstawanie dyskomfortu i poprawiając bezpieczeństwo.

www.gtv.com.pl

fot. GTV

[ssba-buttons]