32. edycja targów Energetab 2019

tekst redakcyjny

tekst redakcyjny

  |  
Targi Energetab 2019

Największe w Polsce targi nowoczesnych urządzeń, aparatury i technologii dla przemysłu energetycznego Energetab rozpoczną się 17 września 2019 r.

Na prawie 4 ha urokliwie położonego terenu u stóp Dębowca i Szyndzielni, zarówno w nowoczesnej hali wielofunkcyjnej, jak i w pawilonach namiotowych czy terenach otwartych, wystawcy mają możliwość ekspozycji wielkogabarytowych eksponatów, a zwiedzający – mogą zapoznać się z prezentowanymi nowymi technologiami, np. w zakresie w prac pod napięciem na liniach napowietrznych niskiego i średniego napięcia.

Przez trzy dni w Bielsku-Białej będą spotykać się czołowi przedstawiciele sektora elektroenergetycznego i poznawać najnowsze rozwiązania konstrukcyjne i technologiczne, a także dyskutować o rozwoju tej strategicznej branży.

Wśród eksponatów nie zabraknie urządzeń rozdzielczych wysokich i niskich napięć, transformatorów, generatorów czy silników, agregatów prądotwórczych i UPS-ów, odnawialnych źródeł energii, układów automatyki, sterowania, pomiarów i diagnostyki, kabli i przewodów, słupów, i opraw oświetleniowych, podnośników i specjalistycznych pojazdów dla energetyki, osprzętu sieciowego i instalacyjnego, energooszczędnych źródeł światła, maszyn i narzędzi dla budownictwa energetycznego, a także rozwiązań informatycznych czy ofert usług dla branży energetycznej i wiele innych innowacyjnych rozwiązań.

Wśród 700 wystawców z 24 krajów Europy, Azji i USA spotkamy zarówno dobrze znane międzynarodowe korporacje dostarczające pełny wachlarz produktów na globalne rynki, jak i większość znaczących krajowych dostawców najbardziej zaawansowanych technologicznie maszyn, urządzeń i aparatów, służących niezawodnemu i efektywnemu wytwarzaniu oraz dostarczaniu energii elektrycznej.

Najbardziej innowacyjne produkty zostaną zapewne zgłoszone przez wystawców do konkursu „na szczególnie wyróżniający się produkt”, w którym – wśród kilkunastu prestiżowych wyróżnień – możemy wymienić: Puchar Ministra Energii, Puchar PTPiREE, Medal Prezesa SEP, medale i statuetki Partnerów targów czy też nagrodę „Złoty Lew” im. Kazimierza Szpotańskiego.

Konferencje na targach Energetab 2019

Jak co roku targom towarzyszyć będą konferencje organizowane przez izby i stowarzyszenia patronujące targom, warsztaty organizowane przez PTPiREE czy seminaria promocyjne wystawców.

Szczególne zainteresowanie wzbudzi zapewne konferencja na temat jakości dostaw wyrobów i robót w procesach realizacji inwestycji sieciowych, której organizatorem jest ZIAD Bielsko-Biała wraz z partnerami targów (PSE, TAURON Dystrybucja, SEP).

Natomiast Bielsko-Bialski Oddział SEP z okazji obchodzonego w tym roku 100-lecia Stowarzyszenia Elektryków Polskich zaprasza na okolicznościową konferencję, na której, oprócz referatu historycznego, zostaną przedstawione też prezentacje związane z nadchodzącymi przeobrażeniami w energetyce.

Polskie Stowarzyszenie Branży Elektroenergetycznej zaprasza na interesującą debatę na temat roli polskich firm w realizacji nadchodzącej transformacji energetycznej w Polsce, zatytułowanej „Liderzy czy statyści?”.

Cztery organizacje branżowe: PIGE, KIGEiT, Pol-Lighting i SHE pragną podczas swojej konferencji zwrócić uwagę na pojawiające się na polskim rynku wadliwe artykuły elektroinstalacyjne niespełniające (mimo zapewnień) aktualnych wymagań.

Ważną informacją dla wystawców jest zapewne uznanie przez Prezes Urzędu Patentowego targów Energetab 2019 za „wystawę publiczną”, dającą pierwszeństwo do uzyskania prawa ochronnego lub prawa z rejestracji, w przypadku wystawienia na niej wzoru użytkowego albo wzoru przemysłowego.

Aby uzyskać aktualne i szczegółowe informacje o organizowanych podczas targów konferencjach, seminariach, okolicznościowych zebraniach oraz innych ciekawych wydarzeniach, zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej targów: www.energetab.pl

Zapraszamy do Bielska–Białej na 32. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie Energetab 2019.

RE

[ssba-buttons]