Polska premiera falownika Fronius Tauro

tekst redakcyjny

tekst redakcyjny

  |  
polska premiera falownika Fronius Tauro

Firma Fronius pokazała w Polsce Tauro – nowy solidny falownik fotowoltaiczny do rozwiązań komercyjnych dla maksymalnego zysku. Prezentacja z udziałem najlepszych partnerów firmy oraz prasy branżowej odbyła się 10 września 2019 roku w Warszawie, w Hotelu Radisson Blue Sobieski.

W styczniu 2019 roku jedna z pierwszych instalacji PV naziemnych z nowym komercyjnym Fronius  została oddana do użytku w północnej Grecji. To doskonała lokalizacja, by falownik ten udowodnił swoje możliwości.

Nowy falownik uzupełnia dotychczasową ofertę produktów

Fronius opracował ten solidny falownik do zastosowań komercyjnych z myślą o montażu w warunkach niekorzystnego oddziaływania czynników atmosferycznych (IP 65) oraz skonfigurował go pod kątem dużych instalacji w zakresie mocy od 50 kW aż po dziesiątki MW.

Elastyczność w projektowaniu

Fronius Tauro doskonale nadaje się zarówno do systemów o topologii zcentralizowanej (lokalizacja falownika w pobliżu stacji transformatorowej), jak i rozproszonej (falowniki bezpośrednio przy modułach). Może on zostać zamontowany pionowo, a także poziomo – co doskonale sprawdza się na płaskich dachach: można go po prostu położyć na odpowiednim stelażu bezpośrednio na połaci dachu. Ponadto Fronius Tauro daje możliwości montażu w miejscach bezpośrednio narażonych na działanie promieni słonecznych.

Mądra oszczędność na kosztach inwestycji

Dzięki różnym przemyślanym rozwiązaniom Fronius Tauro gwarantuje nie tylko szybki montaż, ale także znacząco zmniejsza koszty BOS (ang. Balance of System). Są to koszty instalacji PV obejmujące wszystkie – poza modułami, konstrukcją i falownikami – dodatkowe wydatki: m.in. na okablowanie, skrzynki DC, podrozdzielnice AC. Oszczędności można poczynić zarówno w instalacjach systemu nadachowego, jak i naziemnego.

Większe uzyski dzięki innowacyjnej technologii chłodzenia

falownik Fronius Tauro na farmie fotowoltaicznej w Grecji

Fronius Tauro jest przystosowany do pracy w warunkach niekorzystnego oddziaływania zewnętrznych czynników atmosferycznych. Innowacyjna konstrukcja z podwójnymi ściankami i technologia aktywnego chłodzenia pozwalają wystawiać Fronius Tauro na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, zapewniając jednocześnie wysoce sprawną i ciągłą wydajność. Tylko takie rozwiązania w pełni chronią komponenty falowników przed wysoką temperaturą, a tym samym wydłużają ich żywotność.

Zintegrowane monitorowanie i łatwy serwis w standardzie

Sprzęt i oprogramowanie do monitorowania systemów komercyjnych są standardowo dostarczane wraz z Fronius Tauro. Dodatkowe komponenty firm trzecich można również łatwo zintegrować z otwartymi interfejsami falownika. Dzięki przemyślanej konstrukcji Fronius Tauro może być serwisowany na miejscu jego instalacji przez jedną osobę, co nie tylko oszczędza czas, ale także koszty pracy.

Fronius Tauro będzie dostępny w Polsce prawdopodobnie w I połowie 2020 roku.

Więcej informacji na stronie: www.fronius.pl/solar/tauro

Czytaj Informacje z rynku fotowoltaicznego

RE

[ssba-buttons]