Pierwszy wypad w polskie góry. Akcja charytatywna Grodna RELACJA
W październiku br. zakończył się dziewięciodniowy Rajd Sudety, który zapisał na kolejnych kartach historii wydarzeń sportowo-charytatywnych Grodna. Zaangażował on dużą część naszej branży, umacniając tym samym relacje pomiędzy pracownikami firmy oraz jej partnerami biznesowymi.
Tradycja rajdów Grodna zaczęła się dosyć niewinnie, gdy jeden z naszych pracowników objechał rowerem wszystkie oddziały zlokalizowane wzdłuż granic Polski. Kolejne edycje spotykały się z coraz większym zainteresowaniem wewnątrz organizacji oraz wśród Partnerów naszej firmy. Niewątpliwie stało się to bodźcem do kontynuowania sportowych przedsięwzięć – przyznał Andrzej Jurczak, prezes Grodno S.A.
Wydarzenia sportowe Grodna odbywają się co roku w nowych regionach Polski, a lista sukcesów staje się coraz dłuższa. Ta górska przygoda rozpoczęła się natomiast w tym roku u podnóża Kilimandżaro z okazji obchodów 30-lecia firmy. Niezapomniane wspomnienia prosto z Afryki zainspirowały wspinaczy Grodna do organizacji małych, ale regularnych eskapad w polskie góry. Zgodnie z ideą nowej pasji, zarząd spółki zdecydował, aby tegoroczny rajd odbył się właśnie w Sudetach.
Dla wielu osób to góry stają się inspiracją w pokonywaniu własnych barier, a zdobywanie ich szczytów i szlaków jest symbolem realizacji celów zarówno tych prywatnych, jak również zawodowych. Jak mówi Marek Kamiński: „Nie trzeba zdobywać bieguna, żeby osiągnąć szczyt”.
Ciężki marsz – radość z sukcesu
Tegoroczna edycja rajdu przybrała formę wspólnego marszu pracowników Grodna oraz blisko 40 firm partnerskich, którym trasę wytyczał Główny Szlak Sudecki im. Mieczysława Orłowicza. W ciągu 9 dni drużyny pokonały 270 kilometrów odcinków o różnych stopniach trudności. Dystanse o długościach od 24 do 33 kilometrów prowadziły przez Góry Izerskie, Opawskie, Masyw Śnieżnika, Góry Bystrzyckie, Sowie i Stołowe, co więcej przejście wielu z nich wymagało nawet 10 godzin marszu. Sportową adrenalinę, wspólny cel, grupową radość z sukcesu wykazały wszystkie zespoły na czele ze swoimi liderami.
Śladem ubiegłych rajdów, uczestnikom przyświecał cel charytatywny, co wpisane jest już w „DNA” firmy. Chęć niesienia pomocy stanowi dla Grodna ogromną siłę napędową, a firmowe wydarzenia sportowe czyni jeszcze bardziej wyjątkowymi.
Pomaganie ma znaczenie
W tym roku, za każdy pokonany kilometr trasy przez zarejestrowanego uczestnika, Grodno przekazało 2 zł na rzecz Fundacji Marka Kamińskiego, wybitnego polskiego podróżnika, który jako jedyny na Świecie zdobył obydwa bieguny w ciągu jednego roku. Każdy przebyty odcinek trasy był zatem bardzo cenny.
Firma Grodno wraz z rekordową liczbą partnerów biorącą udział w Rajdzie Sudety zdołała uzbierać znaczącą sumę, jaką jest 60 400 zł. Środki te zostały przekazane na rzecz programu realizowanego przez Fundację – LifePlan Academy. Skierowany do dzieci i młodzieży w wieku 14-17 lat, pomaga wyzwolić potencjał młodego pokolenia, aby mogło spełniać swoje marzenia, obierać własną ścieżkę oraz realizować cele i ambicje. Dzięki tej inicjatywie ponad 100 dzieci wykluczonych społecznie otrzyma pełne dofinansowanie do programu, dzięki czemu będą mogły się rozwijać i edukować pod skrzydłami ekspertów z Fundacji Marka Kamińskiego.
Odzew i wsparcie naszych przyjaciół z branży po raz kolejny przerosły moje najśmielsze oczekiwania. Z tego miejsca chciałbym szczególnie podziękować Partnerom, Darczyńcom i Uczestnikom za ich udział w Rajdzie Sudety i przyczynienie się do tego wspólnego sukcesu. Razem pomagamy budować odporność psychiczną dzieci i młodzieży – stwierdził Andrzej Jurczak.
Sportowe wydarzenia Grodna
Pierwszym wydarzeniem sportowym był rajd rowerowy dookoła Polski. W następnych latach uczestnicy rajdów podbili całą Wisłę oraz wybrzeże Bałtyku.
Pod koniec stycznia 2022 r. ekipa Grodna dotarła na szczyt Kilimandżaro. Wyprawa do Tanzanii była symbolicznym zwieńczeniem okresu wytężonej pracy i miesięcy niezwykle szybkiego rozwoju przedsiębiorstwa.