Najmocniejsza na świecie ładowarka samochodowa od polskiego producenta
EUROLOOP, polska firma technologiczna, opracowała szybkie ładowarki do pojazdów elektrycznych o najwyższej sprawności na świecie. W 2022 roku zaprezentowała nowy produkt – WILLBERT Amber II S-Hub. EUROLOOP produkuje nie tylko najbardziej wydajne, ale także najpotężniejsze rozwiązania do ładowania dostępne na światowym rynku. Pod dedykowaną marką WILLBERT, poza ultraszybkimi ładowarkami DC, firma oferuje usługi teleinformatyczne do obsługi procesów ładowania.
EUROLOOP projektuje i produkuje ultraszybkie ładowarki DC dla pojazdów elektrycznych. Pierwszy model WILLBERT Amber I to najwydajniejsza ładowarka dostępna na rynku. Charakteryzuje ją sprawność na poziomie 97%, co udało się osiągnąć dzięki zastosowaniu innowacyjnego materiału ─ węglika krzemu. Pozwala to na zmniejszenie strat energii w procesie ładowania o połowę w porównaniu z większością konkurencyjny dostępnych rozwiązań. Redukuje to koszty operacyjne na niespotykaną dotąd skalę. Oszczędności wynikające tylko ze zwiększonej sprawności mogą zrekompensować ponad 50% kosztów inwestycji, nie uwzględniając dotacji.
Firma udostępnia na swojej stronie Kalkulator Oszczędności, z pomocą którego klient może obliczyć pozytywny wpływ zwiększonej wydajności na wyniki biznesowe swojej sieci ładowania.
Ładowarka Amber I oferuje modułową konstrukcję, która pozwala w pełni dopasować się do potrzeb klientów i skalować moc wraz ze wzrostem zapotrzebowania na infrastrukturę ładowania. W każdej chwili moc można zwiększyć poprzez dodanie modułów w formule plug-and-play.
Ładowarka zdobyła szereg nagród w Konkursie Dobry Wzór, w tym Produkt i Projekt Roku, za unikalny i nowoczesny kształt oraz wygodę użytkowania.
CZYTAJ TAKŻE: Infrastruktura ładowania pojazdów elektrycznych
Nowy model ładowarki samochodowej
W 2022 roku, podczas targów w Stuttgarcie, firma zaprezentowała nowy model zabierając szybkie ładowanie elektryków na kolejny poziom. WILLBERT Amber II S-Hub, dzięki swojej konstrukcji, sprosta zapotrzebowaniu na szybkie ładowanie na wiele lat do przodu. Dwie wolnostojące ładowarki pracujące w trybie S-Hub (skrót od Standalone Hub) są w stanie wymieniać między sobą moc za pośrednictwem zgłoszonej do ochrony patentowej technologii DC Link. Pozwala to na elastyczne ładowanie nawet 8 samochodów jednocześnie z wykorzystaniem Smart Power Allocation i mocy maksymalnej 720 kW dostępnej dla każdego pistoletu. Wszystko to odbywa się z tą samą, wiodącą na rynku sprawnością 97%.
Produkt ten również, jak poprzednik, zdobył nagrodę Wzór Roku w prestiżowym konkursie Dobry Wzór.
EUROLOOP oferuje pełen pakiet rozwiązań teleinformatycznych do obsługi szybkiego ładowania. Oprogramowanie zapewnia narzędzia do analityki biznesowej, zaawansowany monitoring oraz rozliczanie płatności bezpośrednich (kartami bankowymi) z automatycznym fakturowaniem. EUROLOOP może obsługiwać pełen wachlarz potrzeb Operatorów Punktów Ładowania, będąc jedyną w pełni zintegrowaną wertykalnie (sprzęt i oprogramowanie) firmą na światowym rynku.
Ładowarki WILLBET na rynkach międzynarodowych
Ładowarki WILLBERT oferują najwyższą na rynku sprawność i zapewniają przewagę konkurencyjną operatorom punktów ładowania. Pod koniec 2021 roku firma zakończyła swoją rundę finansową z belgijskim funduszem Torus VC jako liderem, pozyskując 1,5 mln EUR na kontynuację ekspansji rynkowej i zwiększenie możliwości produkcyjnych. W 2022 roku ładowarki WILLBERT pojawiły się na rynkach Beneluksu i Rumunii. Firma jest bliska uzyskania certyfikacji dla Niemiec i negocjuje kontrakty we Francji. Zespół planuje w nadchodzących latach produkować i dostarczać ponad 1000 ładowarek rocznie.
Jak powstał EUROLOOP
Założona przez Marka Gutta-Mostowego i Piotra Krzemińskiego firma EUROLOOP wywodzi się ze zwycięskiego zespołu konkursu Hyperloop Pod Competition organizowanego przez Elona Muska i jego SpaceX. Zespół składa się z ekspertów z wieloletnim doświadczeniem zawodowym z wiodących ośrodków badawczo-rozwojowych, takich jak np. CERN. Biorąc pod uwagę, że efektywność energetyczna będzie miała ogromne znaczenie w świecie, w którym transport jest zelektryfikowany, zespół zdał sobie sprawę, że istniejące rozwiązania na rynku ładowania pojazdów elektrycznych pozostawiają wiele do życzenia. Po 2 latach prac badawczo-rozwojowych i potwierdzeniu technologii w terenie, firma rozszerza swoją działalność.
RE na podstawie materiałów EUROLOOP, fot. EUROLOOP