Termokurczliwa osłona bakteriobójcza – polska innowacja
Radpol S.A. wprowadza na rynek innowacyjne bakteriobójcze osłony termokurczliwe przeznaczone do biologicznego zabezpieczenia powierzchni. Zapewniają one wytrzymałą i trwałą ochronę przed rozwojem bakterii, grzybów oraz innych mikrobów. Posiadają wysoką 99,90 proc. skuteczność mikrobiologiczną.
W czystym otoczeniu, gdzie dezynfekcja jest przeprowadzane regularnie, ryzyko przenoszenia się patogenów jest znacząco zmniejszone. Jednak istnieje wiele miejsc publicznych, w których z uwagi na duży przepływ ludzi nie ma możliwości ciągłego utrzymania odpowiedniej higieny. W takich miejscach może dochodzić do tzw. pośredniej transmisji patogenów z człowieka na człowieka. Osoby, które wcześniej kichały lub kasłały zasłaniając przy tym usta rękoma, dotykają następnie różnych powierzchni, na przykład klamek, poręczy, oparć czy uchwytów. Niebezpieczne patogeny utrzymują się na tych powierzchniach i przenoszą się na dłonie zdrowych osób, które również ich dotykały. Co może prowadzić do przenoszenia się różnych chorób. Odpowiedzią na problem pośredniej transmisji patogenów jest innowacyjna termokurczliwa osłona bakteriobójcza polskiego producenta Radpol.
Bakteriobójcze osłony termokurczliwe od Radpol przeznaczone są do biologicznego zabezpieczenia powierzchni elementów. Zapewniają wytrzymałą i trwałą ochronę przed rozwojem bakterii. Posiadają wysoką 99,90 proc. skuteczność mikrobiologiczną.
Dzięki naszej wiedzy i wieloletniemu doświadczeniu w obszarze tworzenia mieszanek polimerowych, jak również stosowania technologii sieciowania radiacyjnego, wypracowaliśmy trwałe i efektywne rozwiązanie dla bardzo istotnego, zwłaszcza dziś, problemu związanego z pośrednią transmisją niebezpiecznych patogenów w miejscach publicznych – wyjaśnia Anna Kułach, prezes zarządu Radpol S.A.
Zobacz także: Rynek docenia elektrotechnikę najwyższej jakości
Proces produkcji osłon bakteriobójczych
Bakteriobójcze osłony termokurczliwe od Radpol powstają na bazie specjalnego tworzywa polimerowego z dodatkiem nanocynku, który niezawodnie dezaktywuje bakterie i inne drobnoustroje w bardzo krótkim czasie. Za zachowanie pamięci kształtu osłony na obkurczanym elemencie odpowiada proces produkcji z wykorzystaniem akceleratora elektronowego (sieciowanie radiacyjne polimeru).
Zastosowanie osłon
Osłony przeznaczone są do stosowania we wszystkich miejscach użyteczności publicznej, gdzie istnieje ryzyko przenoszenia mikrobów, m.in.: w szpitalach, przychodniach zdrowia, aptekach, poczekalniach, urzędach, bankach, sklepach samoobsługowych, galeriach handlowych, w transporcie publicznym, siłowniach, placach zabaw, biurach, klubach i restauracjach, uczelniach i szkołach.
Proste użytkowanie
Aplikacja osłony jest bardzo prosta – wystarczy odciąć odmierzony wcześniej odcinek i nałożyć go np. na klamkę, poręcz lub uchwyt wózka sklepowego, a następnie użyć dmuchawy z ciepłym powietrzem. Po podgrzaniu, osłona przyjmuje kształt elementu, na którym została obkurczona, tworząc szczelnie przylegającą warstwę o właściwościach bakteriobójczych.
Aktywność przeciwbakteryjna osłony termokurczliwej zostaje nadal zachowana po umyciu jej detergentami, alkoholem, środkami z chlorem czy preparatami dezynfekującymi.
Skuteczność bakteriobójczych osłon termokurczliwych Radpol została potwierdzona laboratoryjnie przez Instytut Inżynierii Materiałów Polimerowych i Barwników w Toruniu.
RE