COLUMBUS ENERGY: udzielenie pożyczki producentowi perowskitów

12/03/2025

Zarząd Columbus Energy SA informuje, o podpisaniu 12 marca 2025 r. z Saule SA oraz Saule Technologies SA umowy pożyczki, na podstawie której Columbus udzielił Saule pożyczki w kwocie 7,9 mln zł, wypłacanej w transzach.

Termin spłaty pożyczki został ustalony na 31 grudnia 2025 r. Oprocentowanie pożyczki odpowiada warunkom rynkowym.

Pożyczka została udzielona w celu zapewnienia finansowania bieżącej działalności Saule oraz częściowej spłaty najpilniejszych posiadanych przez tę spółkę zobowiązań.

Pożyczka ta ma na celu wsparcie Saule w dalszych pracach nad rozwojem technologii perowskitowych oraz jej komercjalizacji, z uwagi na przedłużający się proces pozyskania dla tej spółki finansowania.

Zarząd wskazuje, że niniejsza pożyczka ma charakter pomostowy. Jest wynikiem dialogu prowadzonego przez Columbus z Saule, Saule Technologies SA oraz Olgą Malinkiewicz w zakresie wyboru najkorzystniejszego rozwiązania rozwoju Saule.

RE, ESPI

array(3) {
  [0]=>
  int(66683)
  [1]=>
  int(33515)
  [2]=>
  int(50950)
}
Zapisz się na bezpłatny newsletter