Zaawansowany System Zarządzania Cyklem Życia Warstwy Fizycznej Sieci

   |    tekst redakcyjny    |    Artykuł z dodatku Smart Grids do Rynku Elektrycznego nr 9.2013 (169 KB)

(ang. Advanced Physical Layer Lifecycle Management – APLLM)

Molex Premise Networks udostępnia, jako efekt globalnej restrukturyzacji oraz znaczących inwestycji, Zaawansowany System Zarządzania Cyklem Życia Warstwy Fizycznej Sieci – przełomowy, nowy pakiet rozwiązań, dzięki którym przedsiębiorstwa mogą zarządzać warstwą fizyczną i infrastrukturą sieci na niezrównanym w skali całej branży okablowania strukturalnego poziomie widoczności i integracji. Rozwiązanie APLLM, obejmujące produkty z dziedziny oprogramowania, elektroniki i tradycyjnych rozwiązań do transmisji danych, umożliwia śledzenie inwestycji od planowania, przez projekt, zakup, instalację, przeniesienia, rozbudowy i zmiany (MAC), aż po ewentualną modernizację infrastruktury i połączonych z nią zasobów, obejmując tym samym jej cały cykl życia.

APLLM składa się z dwóch zasadniczych grup produktów: MIIM i tradycyjnych produktów do transmisji danych. Każdy z tych elementów wdrożony osobno zaspokaja określoną potrzebę związaną z infrastrukturą, ale zintegrowane, wdrożone w całości rozwiązanie APLLM zapewnia przedsiębiorstwom niespotykane dotychczas funkcje i zalety.

MIIM to wszechstronne rozwiązanie do zaawansowanego zarządzania warstwą fizyczną, skoncentrowane na udoskonalonym zarządzaniu siecią, bezpieczeństwie sieci, administrowaniu zasobami, zwiększonej wydajności i widoczności. Oprócz zarządzania pracami MAC i zleceniami pracy, MIIM nieustannie monitoruje i odwzorowuje warstwę fizyczną. Między innymi śledzi ciągłość okablowania od pomieszczenia telekomunikacyjnego do gniazd abonenckich, wykrywa wpięcia i wypięcia urządzeń w sieci, porównuje stan powykonawczy elementów sieci z zamierzeniami projektowymi, a także umożliwia realizację zleceń pracy, ułatwiając technikom orientację w połączeniach krosowych. Głównym czynnikiem wyróżniającym MIIM jest zdolność do monitorowania stanu kanału fizycznego nie tylko w szafie, lecz także aż po oddalone obszary robocze…

Pełny tekst artykułu ukazał się w dodatku Smart Grids do nr 9.2013 Rynku Elektrycznego