Elektromag w sieci Grodno

   |    tekst redakcyjny    |   

Spółka Grodno, jeden z czołowych dystrybutorów artykułów elektrotechnicznych i oświetleniowych w Polsce, zawarła umowę zakupu większości przedsiębiorstwa pod firmą Elektromag i tym samym powiększyła sieć sprzedaży o kolejny 44. punkt sprzedaży.

Wartość transakcji wyniosła 4,3 mln zł. Nowy oddział w Brwinowie pod Warszawą pozwoli na umocnienie pozycji Grodna na rynku, w tym głównie w segmencie przemysłowym.

Umowa na przejęcie oddziału w Brwinowie została podpisana 24 lutego br.

– Zgodnie ze strategią konsekwentnie rozbudowujemy sieć dystrybucji. Nowy oddział w Brwinowie dedykowany jest głównie obsłudze klientów z sektora przemysłowego, co umocni pozycję Grodna w tym perspektywicznym segmencie – podkreśla Andrzej Jurczak, prezes zarządu Grodno S.A.

Nowy oddział spółki ma potencjał około 15 mln zł przychodów oraz 1 mln zł zysków brutto rocznie.

Z planowanego otwarcia dziesięciu punktów sprzedaży w latach 2014-2016 Grodno uruchomiło już osiem oddziałów. Giełdowa spółka posiada obecnie 44 punkty sprzedaży zlokalizowane w kluczowych miastach Polski, m.in. w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Poznaniu i Wrocławiu. Grodno od lat jest liderem w województwie mazowieckim, gdzie sieć sprzedaży łącznie z nowym punktem w Brwinowie liczy już 19 oddziałów.

Wszystkie punkty sprzedaży zaopatrywane są z nowoczesnego Centrum Dystrybucji Grodna w ciągu 24 h.

Zaprenumeruj Rynek Elektryczny