Falownik Fronius Primo wyróżnia się zoptymalizowanymi funkcjami zarządzania energią, kompleksową wymianą danych i licznymi interfejsami. Dla właścicieli domów oznacza to samowystarczalność i bezpieczeństwo energetyczne.
Seria Fronius Primo to urządzenie bez transformatora i obejmuje falowniki o mocy w zakresie od 3 do 8,2 kW. W sprzedaży jest dostępna od kwietnia bieżącego roku. Fronius Primo nadaje się zarówno do nowych instalacji fotowoltaicznych, jak również do montażu w ramach repoweringu.
SuperFlex Design
Zalety falownika Fronius Primo widać już na etapie projektowania instalacji fotowoltaicznej. Falowniki o konstrukcji SuperFlex Design można stosować przy wysokim napięciu instalacji, wynoszącym do 1000 V, ponadto mają one bardzo szeroki zakres napięć MPP i dwa trackery MPP.
Łatwość projektowania zapewnia napięcie startowe po stronie DC wynoszące zaledwie 80 V oraz prądy wejściowe o wartości 12 A, niezależnie dla każdego z trackerów MPP. Połączenie tych cech umożliwia elastyczne dopasowanie instalacji fotowoltaicznej do indywidualnych właściwości i budowy każdego dachu. Różnie zorientowane połacie dachów, zacienienie lub jego brak czy też podłączenie zaledwie kilku modułów w łańcuchu nie stwarza już problemu przy projektowaniu.
Aby umożliwić wykorzystanie na własne potrzeby jak największej ilości wytworzonej energii z instalacji fotowoltaicznej, falownik Fronius Primo jest seryjnie wyposażony w zintegrowany przekaźnik zarządzania odbiornikami energii. Dodatkowo zawiera cyfrowe wyjście zarządzania energią zużywaną na potrzeby własne (pompy ciepła, bufory itp.). Wykorzystanie obu rozwiązań pozytywnie wpływa na miesięczne rachunki za prąd.
Pełna komunikacja
Standardowo zintegrowany, rozbudowany zestaw funkcji komunikacyjnych umożliwia bezproblemową łączność falownika z Internetem za pośrednictwem sieci WLAN lub Ethernet. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest zaawansowane monitorowanie instalacji fotowoltaicznej za pomocą internetowej platformy Fronius Solar.web (http://solarweb.com). Szereg otwartych interfejsów (np. Modbus TCP/RTU SunSpec, JSON lub Fronius Solar API) pozwala rozszerzyć możliwości użytkowe przez dołączenie komponentów innych dostawców.
– Wprowadzając Fronius Primo, udało się nam godnie poszerzyć generację falowników SnapINverter – cieszy się Martin Hackl, kierownik działu Solar Energy w firmie Fronius International. Cała generacja falowników SnapINverter jest oparta na spójnej koncepcji montażu. Ułatwia to instalatorowi pracę, pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Falownik Fronius Primo był jednym z przebojów firmy Fronius na tegorocznych targach GreenPower.
Zaprenumeruj Magazyn Fotowoltaika