Ograniczniki przepięć w technologii VG

   |    tekst redakcyjny    |    Ograniczniki przepięć (209 KB)

Ogranicznik przepięć kombinowany typu DS254VG-300 firmy CITEL wykonany jest w technologii VG (10 lat gwarancji producenta od daty produkcji) i spełnia wymagania dla klasy I + II + III zgodnie z PE EN61643-11. Zbudowany jest z szeregowo połączonego warystora i iskiernika gazowego (GSG), co eliminuje prąd roboczy i prąd upływu (np. w obszarze licznika), znacznie wydłużając żywotność samego ogranicznika.

Konstrukcja aparatu eliminuje również prąd następczy, zapewniając wytrzymałość zwarciową na poziomie 50 kA. Technologia VG pozwala odprowadzać bardzo wysokie prądy udarowe (Iimp = 25 kA dla 10/350 μs) i wyładowcze (Imax = 70 kA dla 8/20 μs) przy zachowaniu jednocześnie bardzo niskiego poziomu ochrony < 1,1 kV (bezpiecznego dla urządzeń w miejscu zainstalowania) i krótkiego czasu zadziałania t < 20 ns.

Ogranicznik DS254VG wyposażony jest w dwie pary zacisków przyłączeniowych, co pozwala na jego montaż w układzie V, a tym samym ograniczenie długości przewodów montażowych. Dużą zaletą aparatu jest również jego pełna koordynacja energetyczna z innymi ogranicznikami przepięć.

Aparat spełnia wymagania norm: PN-EN61643-11 i VDE oraz posiada świadectwa z badań w instytutach VDE, OVE i CTI Vienna.

Przegląd ograniczników przepięć ukazał się ukazał się w nr 1.2016

Zobacz cały wpis