ES-SYSTEM wycofuje się z udziałów w szwedzkiej spółce

   |    tekst redakcyjny    |   

ES-SYSTEM wycofuje się z zaangażowania kapitałowego w spółce zależnej ES-SYSTEM Scandinavia AB w Sztokholmie.

ES-SYSTEM Scandinavia AB jest dystrybutorem produktów ES-SYSTEM na rynku szwedzkim od lipca 2000 roku. ES-SYSTEM posiada 75 proc. udziałów w jej kapitale zakładowym i tyle samo udziałów w ogólnej liczbie głosów. Wartość udziałów to 600 tys. SEK (koron szwedzkich), co stanowi równowartość ok. 239 tys. zł.

– Decyzja o wycofaniu udziałów ze szwedzkiej spółki Scandinavia AB oznacza de facto jedynie zmianę formuły działania – podkreśla Rafał Gawrylak, prezes zarządu ES-SYSTEM SA. – Udział rynku szwedzkiego w sprzedaży zagranicznej Grupy Kapitałowej ES-SYSTEM za rok 2015 stanowił niespełna 20 proc. Zamierzamy zwiększać sprzedaż swoich produktów na rynku szwedzkim, korzystając z możliwości współpracy zarówno z innymi dystrybutorami jak i z dotychczasową spółką zależną.

W ciągu 16 lat ES-SYSTEM zrealizował zarówno w Szwecji jak i w całej Skandynawii wiele prestiżowych i ciekawych projektów. Na szczególne wyróżnienie zasługują następujące realizacje: most Svinesund łączący Szwecję z Norwegią, Opera w Oslo, oświetlenie uliczne Aarhus Harbour w Danii, szwedzkie stoki narciarskie w Falun, Lindvallen Salen i Leksand, uniwersytet w Sztokholmie czy ratusz w mieście Umea.

Most Svinesund to pierwszy projekt, realizowany w technologii ledowej. Warto dodać, że ES-SYSTEM, jako pionierska polska firma już w 2005 roku wprowadziła LED-y do swoich projektów oświetleniowych. Dziś, po 11 latach eksploatacji, zastosowane wówczas  rozwiązanie nadal funkcjonuje prawidłowo. Realizacja Opery w Oslo zapoczątkowała myślenie o LED-ach jako o oświetleniu podstawowym, a nie tylko dekoracyjnym. W Aarhus Harbour zaprojektowane zostały nowatorskie oprawy oświetlenia ulicznego na bazie technologii LED o kierunkowym, asymetrycznym rozsyle światła. Każda z opraw wyposażona została w system bezprzewodowego układu ściemniania, w celu dostosowania natężenia oświetlenia do panujących warunków atmosferycznych oraz natężenia ruchu samochodowego lub pieszego w porze nocnej.

Fot. Biuro ES-SYSTEM Scandinavia AB. Źródło: ES-SYSTEM

Zaprenumeruj Rynek Elektryczny