Jeszcze więcej wiązek z Białogardu

Tomasz Charążka

Tomasz Charążka

tel. 22 743 00 70-71
re@rynekelektryczny.pl

  |  
Kabel-Technik-Polska rozbudowuje zakład w Białogardzie

Firma Kabel-Technik-Polska, produkująca wiązki kablowe i szafy sterownicze dla przemysłu transportowego, należąca do fińskiej grupy PKC Group, rozbudowuje zakład w Białogardzie. Do końca tego roku planuje zwiększyć zatrudnienie do 400 osób.

W dniu 15 lutego br. spółka podpisała z Białogardzkim Parkiem Inwestycyjnym „Invest-Park” kolejną umowę.

Spółka Kabel-Technik-Polska jest obecna w Białogardzie od 2012 r. Początkowo prowadziła działalność, wynajmując powierzchnię produkcyjną w białogardzkim Inkubatorze Technologicznym, a od maja 2015 r. wynajmuje nowy obiekt produkcyjny o powierzchni 5100 mkw. zlokalizowany na terenie Białogardzkiego Parku Inwestycyjnego “Invest-Park”. W maju br. wynajmowany obiekt zostanie rozbudowany przez BPI “Invest-Park” do 6000 mkw., co umożliwi zwiększenie zatrudnienia w Kabel-Technik-Polska w Białogardzie do 400 osób.

Kabel-Technik-Polska jest europejskim liderem w produkcji wiązek kablowych oraz szaf sterowniczych. Firma dostarcza produkty dla przemysłu kolejowego, pojazdów użytkowych, przemysłu samochodowego, telekomunikacyjnego, maszynowego oraz energetyki wiatrowej. Klientami jej są m.in.: Volvo, Scania, MAN, Siemens, Vestas, ABB, Bombardier i Alstom.

Źródło: Białogardzki Park Inwestycyjny „Invest-Park”

 Zaprenumeruj Rynek Elektryczny

[ssba-buttons]