Polska krajem partnerskim Hannover Messe

Tomasz Charążka

Tomasz Charążka

tel. 22 743 00 70-71
re@rynekelektryczny.pl

  |  
Hasło Hannover Messe 2017

W dniach 24–28 kwietnia br. odbędą się Międzynarodowe Targi Innowacyjnych Technologii Przemysłowych HANNOVER MESSE 2017. W tym roku Polska będzie krajem partnerskim w tym najważniejszym wydarzeniu branży przemysłowej na świecie.

W trakcie zeszłorocznych targów w Hanowerze Paweł Chorąży – sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, oraz Jochen Köckler – przedstawiciel zarządu Deutsche Messe AG, podpisali memorandum o partnerstwie regulujące tryb współpracy i udziału Polski w organizacji targów.

Hannover Messe podpisanie memorandum

Fot. (od lewej) Paweł Chorąży – sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju RP, Brigitte Zypries – sekretarz stanu w federalnym ministerstwie gospodarki i energetyki, dr Jochen Köckler – członek zarządu targów Deutsche Messe Hanower.

 

 

Zacieśnianie stosunków ekonomicznych

– Cieszymy się, że nasz sąsiad Polska będzie krajem partnerskim Targów Hanowerskich 2017 – mówi dr Jochen Köckler. – Polski przemysł zachwyca innowacjami i rozwojem w wielu branżach. To ciekawe dla firm i inwestorów z całego świata, dlatego Targi Hannowerskie są odpowiednim miejscem, aby dokładnie zaprezentować siłę polskiej gospodarki oraz zacieśnić stosunki ekonomiczne, w szczególności między Niemcami a Polską.

Szanse dla polskiej gospodarki

Paweł Chorąży podkreśla szanse, jakie wynikają z uczestnictwa w roli kraju partnerskiego: – Dla polskiego rządu wsparcie rozwoju innowacyjnych przedsiębiorstw oraz ich ekspansji międzynarodowej jest jednym z najważniejszych zadań. Jako kraj partnerski Targów Hanowerskich 2017 chcemy pokazać różnorodność i dynamikę polskiej gospodarki oraz jej innowacyjność, a także rozszerzyć nasze relacje międzynarodowe.

Hannover Messe 2016

Fot. HANNOVER MESSE

Program wsparcia dla firm

Ministerstwo Rozwoju przygotowało program promocji umożliwiający przedsiębiorcom ubieganie się o dofinansowanie udziału w targach. Program promujący polską gospodarkę objął:

  • organizację narodowego stoiska informacyjnego,
  • udział w targach przedstawicieli władz Polski i samorządowych,
  • przeprowadzenie działań promocyjnych na nośnikach outdoorowych,
  • organizację konferencji, seminariów i warsztatów,
  • wydanie katalogu kraju partnerskiego uwzględniającego spis wszystkich polskich wystawców,
  • realizację na targach programu kulturalnego.

SMART MEANS POLAND

Hasło przewodnie obecności Polski na targach w Hanowerze, jako kraju partnerskiego, to SMART MEANS POLAND.         – Nowe technologie w przemyśle i zwiększanie efektywności energetycznej są smart. Polska ma ogromny potencjał i spore osiągnięcia w tych dziedzinach, czyli smart means Poland – powiedział wiceminister rozwoju Tadeusz Kościński podczas konferencji prasowej, która odbyła się 9 lutego br. w Hanowerze.

Partnerstwo umożliwi 92 polskim firmom, które wezmą udział w targach, zaprezentowanie swoich zaawansowanych technologicznie produktów oraz nawiązanie nowych i cennych kontaktów. Wśród firm z branży elektrotechnicznej są m.in.: Apator, Aplisens, Elektrobudowa, Elektro-Plast, Elko-Bis, Emiter, Ergom, F&F Filipowski, Lumel, Protektel, Relpol, Saks-Pol, Sonel, Technokabel, Zamel, Zenex, ZPUE.

Dynamiczna gospodarka

Polska gospodarka od wielu lat rozwija się szybko i stabilnie. Obecnie jest szóstą gospodarką w Unii Europejskiej. Żaden z krajów, który został członkiem Unii Europejskiej na początku obecnego stulecia, nie miał tak dynamicznych wskaźników rozwoju jak Polska. Ogromne inwestycje w infrastrukturę komunikacyjną oraz obiekty publiczne wzbudziły ponadto zainteresowanie Polską ze strony inwestorów zagranicznych. Również polski handel zagraniczny to historia sukcesu. Import i eksport zapewnił w ubiegłym roku obroty handlu zagranicznego w wysokości 354 mld euro, co odpowiada wzrostowi o 8 proc. w porównaniu do 2014 r.

 190 tys. odwiedzających

W 2016 r. krajem partnerskim HANNOVER MESSE były Stany Zjednoczone. Uroczystego otwarcia targów dokonali wówczas kanclerz Niemiec Angela Merkel i prezydent USA Barack Obama. Targi odwiedziło ok. 190 tys. osób, w tym 30 proc. gości z zagranicy, m.in. 5 tys. z USA, 6 tys. z Chin, 30 tys. z UE. Swoje oferty przedstawiło ponad 5,2 tys. wystawców, 58 proc. z nich to wystawcy zagraniczni z 75 krajów (w tym 650 wystawców z Chin i 465 z USA).

Źródło: Deutsche Messe

Zaprenumeruj Rynek Elektryczny


Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykorzystanie części lub całości treści zamieszonych na rynekelektryczny.pl wymaga zgody wydawnictwa Publikatech.

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

[ssba-buttons]