W ciągu czterech najbliższych lat flota samochodów służbowych w innogy w Niemczech, która obecnie obejmuje blisko 1000 pojazdów, zostanie wymieniona na samochody elektryczne i hybrydowe.
Zarząd innogy w Essen przyjął odpowiednią uchwałę, a składający nowe zamówienia pracownicy spółki mają opcję wyboru modelu pojazdu przyjaznego środowisku. Samochody zasilane silnikami spalinowymi, zarówno benzynowymi, jak i wysokoprężnymi, są już niedostępne.
Pracownicy innogy, którzy zamówią elektryczny samochód służbowy, otrzymają infrastrukturę do ładowania, w tym przydomową stacje ładowania. Dodatkowo, innogy pokryje koszty energii elektrycznej związane z eksploatacją pojazdu. Wsparcie finansowe udzielane użytkownikom samochodów elektrycznych to tylko jedno z wielu działań podejmowanych przez spółkę, propagujących przyjazną środowisku elektromobilność.
– Mamy pełną świadomość tego, że elektromobilność to przyszłość motoryzacji, a innogy już teraz jest jednym z wiodących dostawców infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych. Posiadamy ponad 4 tys. stacji ładowania w Niemczech i ponad 5,4 tys. w całej Europie – komentuje Peter Terium, CEO innogy SE. – Teraz rozpoczynamy nową erę elektromobilności wewnątrz grupy – dodaje.
W 2009 r. innogy, wtedy jeszcze pod marką RWE, rozpoczęła budowę pierwszej sieci stacji ładujących w Warszawie. Początkowo obejmowała ona jedynie stolicę, a obecnie ma charakter ogólnokrajowy. W Polsce funkcjonuje 70 stacji ładowania innogy, z czego 12 publicznie dostępnych.
Źródło: Grupa innogy
Zaprenumeruj Rynek Elektryczny