Warszawa, Złota 44

tekst redakcyjny

tekst redakcyjny

  |  
realziacja Legrand na Złotej

Dzięki zaangażowaniu setek osób oraz dziesiątek prawie wyłącznie polskich firm w marcu br. dobiegła końca budowa najwyższego apartamentowca w Unii Europejskiej – Złota 44.

Apartamentowiec Złota 44, znany też pod nazwą Residential Tower, to drapacz chmur, który przekształcił krajobraz Warszawy i stał się nową ikoną miasta. Ten najwyższy w Unii Europejskiej mieszkalny wieżowiec ma wysokość 192 m, liczy 52 piętra i składa się z 287 apartamentów. Całkowita powierzchnia tej wielokondygnacyjnej wieży wynosi 79 tys. m kw., a użytkowa – 71,5 tys. m kw. Budynek zaprojektował światowej sławy architekt Daniel Libeskind, a wnętrza apartamentów Jonathan Clarke z pracowni Woods Bagot.

W prace instalacyjne zaangażowana była firma Legrand Polska, która wykonała w budynku zasilanie, trasy kablowe oraz montaż puszek podłogowych. Do zasilania wykorzystano cztery transformatory suche żywiczne SN/nn marki Zucchini: dwa po 1000 kVA i dwa po 1250 kVA. Do prowadzenia i osłony wiązek przewodów zastosowano stalowe korytka siatkowe Cablofil. W dużych przestrzeniach gniazdka elektryczne zainstalowane zostały w podłogach. W zależności od wystroju pomieszczenia zastosowano mini-puszki pop-up Legrand w kolorze metalicznego brązu lub stali nierdzewnej, cztero- lub ośmiomodułowe.

W apartamentach zastosowano ponadto rozwiązania firmy Gira. Zainstalowany osprzęt do instalacji podtynkowej tej firmy pochodzi z programu stylistycznego E2 w kolorze białym i antracytowym. Składa się on z łączników, przycisków i gniazd wtyczkowych z klapką.

Zaprenumeruj Rynek Elektryczny

 

[ssba-buttons]