Zmiany w Philipsie

Marek Huzarewicz został dyrektorem zarządzającym fabryki w Kętrzynie

Philips Lighting ogłosił zmiany organizacyjne w Philips Lighting Poland Sp. z o.o. w Pile oraz oddziale spółki w Kętrzynie.

Marek Huzarewicz, dyrektor generalny Philips Lighting Poland w Pile, który pełnił swoją funkcję od 2013 r., objął stanowisko dyrektora fabryki opraw oświetleniowych w oddziale spółki w Kętrzynie.

Nowym dyrektorem zarządzającym fabryki Philips Lighting Poland w Pile zostaje Rifki Al Amin, który przejmie nowe obowiązki od 15 sierpnia 2017 r.

Marek Huzarewicz – od ponad 25 lat związany z przemysłem oświetleniowym, odpowiedzialny za duże transfery działalności produkcyjnej sektora oświetleniowego do Polski, między innymi budowę fabryki elektroniki oświetleniowej w Pile i rozwój produkcji opraw oświetleniowych w Kętrzynie. W latach 2004-2007 kierował ekspansją biznesu Philips Lighting Electronics w Europie Centralnej i Wschodniej. Jako prezes zarządu Philips Polska był odpowiedzialny za strategię rozwoju spółek obecnych na polskim rynku. W latach 2007-2013 kierował zakładem produkcyjnym Philips Lighting w Kętrzynie. W latach 2013-2017 – prezes zarządu, dyrektor generalny Philips Lighting Poland w Pile. Absolwent Politechniki Poznańskiej i Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Rifki Al Amin pracuje w Philips Lighting od 25 lat. Obecne pełni funkcję dyrektora zarządzającego w fabryce w Yizheng (Chiny). Absolwent inżynierii chemicznej, który całą swoją zawodową karierę związał z Philips Lighting. Po zakończeniu studiów rozpoczął pracę w Philips Lighting w Surubai (Indonezja), gdzie zdobył doświadczenie w obszarze produkcji szkła oraz źródeł światła. W ciągu 16 lat pracy w tym zakładzie sprawował różne funkcje; od produkcji przez kontrolę jakości i sprzedaż B2B produktów szklarskich, po zarządzanie zespołem 1200 pracowników. Następnie objął stanowisko dyrektora zarządzającego fabryk w: Bangpoo, (Indonezja) (2009-2010), Vadodara, (Indie) (2010 –2013) oraz w Yizheng, (Chiny), gdzie pracował latach 2013-2017. Zarówno służbowo, jak i prywatnie, jest ambasadorem ciągłego doskonalenia oraz LEAN. Certyfikowany ekspert LEAN, Six Sigma Black Belt oraz audytor ISO9000. Prywatnie, Rifki Al Amin jest żonaty oraz ma trójkę dzieci. Pasją całej rodziny są podróże oraz aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu.

Źródło: Philips

Zaprenumeruj Rynek Elektryczny