Jaki początek roku, taki cały rok

tekst redakcyjny

tekst redakcyjny

  |  
TIM po pierwszym półroczu

Ze wstępnych szacunków wynika, że obroty TIM SA w styczniu 2018 r. wyniosły ponad 58,1 mln zł i były aż o 28,6% wyższe od osiągniętych w pierwszym miesiącu 2017 r. A to oznacza, że za TIM-em najlepszy styczeń w ponad 30-letniej historii spółki.

 

 

 

 

 

To znakomity prognostyk na cały 2018 rok. Chociaż nasz hybrydowy model sprzedaży pozwolił na znaczące odstrojenie się od sezonowości w sektorze budowlanym, styczniowe obroty zawsze były niższe od osiągniętych miesiąc wcześniej. Styczeń 2018 roku okazał się historyczny także z tego powodu. Pod względem przychodów ze sprzedaży był bowiem lepszy od grudnia 2017 r. o prawie 10 procent. Głęboko wierzę, że jaki początek roku, taki cały rok – komentuje Krzysztof Folta, prezes zarządu TIM SA.

Tradycyjnie już dynamika sprzedaży w kanale e-commerce także i w styczniu 2018 r. była wyższa od dynamiki ogółu przychodów. Wyniosła bowiem 31,7%, zaś przychody ze sprzedaży online osiągnęły poziom 43,45 mln zł.

Ze wstępnych danych, opublikowanych 20 lutego 2018 r. przez Główny Urząd Statystyczny, wynika, że produkcja budowlano-montażowa (w cenach stałych), obejmująca roboty o charakterze inwestycyjnym i remontowym, zrealizowana na terenie kraju przez przedsiębiorstwa budowlane o liczbie pracujących powyżej 9 osób, była w styczniu 2018 r. o 34,7% wyższa niż przed rokiem i o 57,8% niższa w porównaniu z grudniem 2017 r. Po wyeliminowaniu wpływu czynników o charakterze sezonowym produkcja budowlano-montażowa ukształtowała się na poziomie o 30,7% wyższym niż w styczniu 2017 r. i o 8,8% wyższym w stosunku do grudnia 2017 r.

 

O firmie TIM SA

TIM SA jest największym dystrybutorem materiałów elektrotechnicznych w Polsce. Spółka powstała w 1987 roku we Wrocławiu, od 1998 r. jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Sprzedaż prowadzona jest na TIM.pl, w aplikacji mobilnej mTIM, telefonicznie oraz poprzez ogólnopolską sieć biur i przedstawicieli handlowych. Centrala TIM SA znajduje się we Wrocławiu. Grupę Kapitałową TIM tworzą również: notowana na New Connect Rotopino.pl S.A.,  EL-IT SA, Sun Electro Sp. z o.o. i 3LP SA. Ostatnia z tych spółek – w 100% należąca do TIM SA – jest operatorem nowoczesnego centrum logistycznego w podwrocławskich Siechnicach. Realizuje ono dostawy zamówień złożonych na TIM.pl bezpośrednio do klienta lub pod wskazany przez niego adres. Więcej o TIM SA i Grupie Kapitałowej TIM na www.timsa.pl.

[ssba-buttons]