Osram silniejszy w sterowaniu oświetleniem

tekst redakcyjny

tekst redakcyjny

  |  

Firma OSRAM niedawno przejęła zależną od koncernu Trilux spółkę BAG electronics, by jeszcze bardziej wzmacniać swoje kompetencje w dziedzinie systemów sterowania oświetleniem. To kolejny krok spółki na drodze do przekształcenia jej w firmę innowacyjnych technologii.

BAG specjalizuje się w produkcji systemów oświetlenia LED, tworzy także innowacyjne sterowniki do tzw. oświetlenia HCL (Human Centric Lighting), skoncentrowanego na człowieku. Ten typ biologicznie skutecznego światła może dokonać naturalnego postępu w obszarze oświetlenia dziennego dla biur i budynków przemysłowych, tworząc zrównoważone i motywujące warunki korzystne dla pracowników.

 

Firma z siedzibą w Arnsbergu w Nadrenii Północnej-Westfalii poprzednio wchodziła w skład koncernu Trilux. Na mocy wspólnych ustaleń, po przejęciu 380 pracowników, BAG przeszło do spółki OSRAM. Jednocześnie strony uzgodniły warunki strategicznej, pięcioletniej umowy m.in. na dostawy komponentów z OSRAM do firmy Trilux, które będą wykorzystywane w produktach oświetleniowych, a także minimalną wielkość sprzedaży. W 2017 roku spółka BAG osiągnęła przychody w wysokości około 50 milionów euro.

Strony postanowiły nie ujawniać szczegółów finansowych dotyczących transakcji, a samo przejęcie muszą jeszcze zatwierdzić właściwe organy ochrony konkurencji. – Ta transakcja uzupełnia nasze portfolio stateczników elektronicznych przeznaczonych do najnowocześniejszych technologii oświetleniowych – powiedział Wilhelm Nehring, dyrektor generalny działu biznesowego ds. systemów cyfrowych (Digital Systems) w firmie OSRAM. BAG zatrudnia około 380 osób, przy czym 40 z nich pracuje w Niemczech. Oprócz sieci sprzedaży w Niemczech, firma posiada swoje zakłady produkcyjne na Filipinach.

Przejęcie BAG electronics nie tylko rozszerza portfolio biznesu systemów cyfrowych (Digital Systems – DS), lecz także zwiększa możliwości sprzedaży i dystrybucji zarówno w Niemczech, jak i Azji. Oprócz tego zakłady produkcyjne na Filipinach dodatkowo stworzą sprzyjające warunki do zaznaczenia obecności w Azji.

OSRAM

[ssba-buttons]