Kompletne skrzynki do ochrony obwodów DC instalacji PV

Reklama

Reklama

rynekelektryczny.pl
tel. 22 743 00 71
reklama@rynekelektryczny.pl

  |  

Phoenix Contact oferuje, od kilku lat, skrzynki o wysokiej klasie szczelności IP do aplikacji fotowoltaicznych. Rodzina ta stale się rozwija w miarę zmian oczekiwań rynku.

Zawiera obecnie rozwiązania do bardzo małych aplikacji jak i do wielkich elektrowni fotowoltaicznych.

W najprostszej postaci jest to obudowany ogranicznik przepięć ze złączkami, na zdjęciu,  wersje bardziej rozwinięte to też złączki bezpiecznikowe. Kolejną opcją jest obecność wyłącznika do obwodów DC.

Obudowy konfekcjonowane są w dwóch opcjach, z dławnicami, gdzie instalujący przełącza przewody wewnątrz skrzynki. Dostępne są też zestawy ze złączkami SUNCLIX, gdzie praktycznie instalujący nie musi otwierać skrzynki. Jeden komplet jest dostarczany aby móc przyłączyć skrzynkę do instalacji, pozostałe instalator dobiera sam.

Dalsze modyfikacje to również ochrona obwodów AC w przypadku małych aplikacji po skomplikowane systemy monitorujące prąd z poszczególnych łańcuchów. Zawarte w rodzinie są rozwiązania też dla więcej niż jednego stringa. Takim zwieńczeniem jest kompletna stacja meteorologiczna zbierająca dane pogodowe, która komunikuje się z jednostką centralną poprzez  Profinet, Modbus czy Sun­Spec.

[ssba-buttons]