Victoria obchodzi pierwsze urodziny

tekst redakcyjny

tekst redakcyjny

  |  

Po pracowitym pierwszym roku na morzu firma NKT świętuje pierwszą rocznicę zbudowania kablowca Victoria NKT. Za pomocą kablowca zainstalowało 335 km kabli w ramach  projektów przybrzeżnych i międzysystemowych w takich krajach jak Dania, Belgia i Wielka Brytania, jak również wykonano operację bardzo precyzyjnej naprawy w trudnych warunkach. Statek stanowi obecnie ważny element oferty offshore firmy NKT.

 

 

 

Kablowiec Victoria firmy NKT wprowadził nowe standardy branżowe zarówno dla efektywności energetycznej, jak i dla technologii operacyjnych, zapewniając nowy poziom precyzji w kwestii układania kabli. W ubiegłym roku był on bardzo obciążony pracą, a nasi klienci są bardzo zadowoleni z jego wydajności i możliwości – mówi Andreas Berthou, wiceprezes i szef ds. rozwiązań wysokich napięć firmy NKT.

Kablowiec Victoria firmy NKT został ochrzczony 4 maja 2017 r. i został dostarczony bezpośrednio na morze w celu zrealizowania dziewiczego projektu układania 113 km kabli HVDC łączących szkockie regiony Caithness i Moray. Następnie przy pomocy statku położono kable w ramach takich projektów jak farmy wiatrowe 600 MW Kriegers Flak w Danii i układanie kabla eksportowego łączącego farmę wiatrową Rentel z wybrzeżem w Belgii. Kablowiec udowodnił również swoją przydatność do operacji serwisowych, przeprowadzając naprawę łącza wysokiego napięcia Skagerrak 2 między Danią a Norwegią w trudnych listopadowych warunkach na Morzu Północnym.

Specjalnie zaprojektowany do operacji związanych z układaniem kabli
Kablowiec Victoria firmy NKT został zbudowany specjalnie z myślą o operacjach układania kabli, a jego konstrukcja została oparta na dużym doświadczeniu dotyczącym instalacji przybrzeżnych.

Dzięki kablowcowi Victoria firmy NKT dysponujemy jeszcze silniejszą ofertą gotowych rozwiązań, zwiększając elastyczność dotyczącą projektów i minimalizując ryzyko związane z wykonawstwem oraz koszty ponoszone przez naszych klientów i partnerów. Jak wyjaśnia Andreas Berthou, okręt Victoria firmy NKT jest do tego najbardziej energooszczędnym kablowcem dostępnym na rynku, który zapewnia zrównoważone działania niezbędne do wspierania rosnącego nacisku na zrównoważony rozwój w branży przybrzeżnej.

Kablowiec Victoria firmy NKT wykorzystuje rozwiązanie zasilania z nabrzeża (ang. Power-from-shore) wraz z pokładowymi systemami przechowywania energii, co znacznie ogranicza zużycie paliwa i emisje dwutlenku węgla w porównaniu do podobnych kablowców. Połączenie zasilania z nabrzeża (ang. Power-from-shore) może zostać utrzymane podczas załadunku kabla na kablowiec, co stanowi wyjątkową zaletę ustanawiającą nowe standardy branżowe działań przyjaznych dla środowiska.

W uznaniu za innowacyjne, technologiczne i zrównoważone możliwości kablowiec Victoria firmy NKT został ogłoszony okrętem roku 2017 w Norwegii.

Najważniejsze fakty: Kablowiec Victoria firmy NKT
Nazwany 4 maja 2017 r. w Karlskrona w Szwecji
Pływa pod banderą norweską
W roku 2017 przepłynął 14 400 mil morskich
W 2017 r. zrealizował ułożenie 250 km przewodów (długość trasy)
Długość: 140 m
Szerokość: 29,6 m
Zanurzenie: 7,2 m
Pojemność: 100 osób
Obszar pokładu: 1600 m2
Całkowita pojemność przewodów: 9 000 ton na dwóch obrotnicach

[ssba-buttons]