Łatwiejszy montaż dzięki mniejszej złożoności

Reklama

Reklama

rynekelektryczny.pl
tel. 22 743 00 71
reklama@rynekelektryczny.pl

  |  

Mniej znaczy więcej – oto idea nowego systemu szaf pełnogabarytowych Rittal VX25. W nowym projekcie udało się znacznie zredukować złożoność technologii szaf sterowniczych dzięki zastosowanej kompleksowo, ciągłej siatce wymiarowej 25 mm i całkowitej symetrii. Znacznie zwiększono liczbę części elementów ślizgowych. Rezultat: mniej części, a przez to mniejsza powierzchnia magazynowa.

Dzięki zastosowanej kompleksowo, ciągłej siatce wymiarowej 25 mm i całkowitej symetrii Rittal otwiera nowy rozdział w technologii szaf sterowniczych. Ponieważ nowy profil ramy w siatce wymiarowej 25 mm jest teraz stosowany także w poziomych częściach ramy, możliwa staje się elastyczna zabudowa szafy także poza jej granicami.

40 procent mniej chassis i szyn

Komponenty zabudowy do pionowych części ramy pasują do części dachowej i podłogowej szafy sterowniczej. Także w szafach szeregowych siatka wymiarowa 25 mm znajduje swoją kontynuację w sąsiedniej szafie. W ten sposób można np. montować szyny na odcinku kilku szaf. Te i inne możliwości montażu dają się zrealizować przy mniejszym o 40 procent zapotrzebowaniu na chassis i szyny montażowe. To pozwala poczynić znaczne oszczędności w zakresie stanów magazynowych i kosztów logistyki.

Jednocześnie dzięki nowemu profilowi ramy i dodatkowej głębokości montażowej 20 mm powstaje w szafie więcej miejsca do wykorzystania do montażu komponentów.

Prosty montaż

Znaczna redukcja złożoności dotyczy także montażu lub demontażu drzwi. Teraz jest to możliwe do wykonania w całości przez jedną osobę bez użycia narzędzi. Wystarczy po prostu zawiesić drzwi na zawiasach, które skonstruowane są w taki sposób, że po zamknięciu drzwi automatycznie się zabezpieczają, co uniemożliwia ich przypadkowe wyjęcie.

Systemy zamków elektronicznych, które ze względu na rosnące wymagania bezpieczeństwa coraz częściej znajdują zastosowanie, można bez problemu zainstalować także w późniejszym czasie. W tym przypadku również nie jest wymagana obróbka mechaniczna drzwi, ponieważ niezbędne ścieżki i otwory do przeprowadzenia przewodów uwzględniono już wcześniej.

System szeregowania z mniejszą liczbą części

W VX25 wdrożono liczne innowacje także w kwestii szeregowania szaf sterowniczych. Nowa koncepcja uwzględnia znacznie mniejszą liczbę części. Wszystkie śruby są montowane w kierunku szeregu, dlatego łatwiejszy staje się też montaż. A nowa uszczelka szeregowa zapewnia utrzymanie stopnia ochrony szafy sterowniczej po połączeniu w szereg.

 

O firmie Rittal

Rittal Sp. z o.o. jest polskim oddziałem Rittal GmbH & Co. KG z siedzibą w Herborn w Hesji, wiodącego światowego dostawcy systemowy szaf sterowniczych, systemów rozdziału prądu, klimatyzacji, infrastruktury IT oraz oprogramowania i serwisu. Rozwiązania systemowe Rittal stosowane są we wszystkich dziedzinach przemysłu, w budownictwie maszyn i urządzeń oraz w branży informatyczno-komunikacyjnej (ICT).

Do szerokiego spektrum zastosowań należą rozwiązania infrastruktury dla modułowych i energooszczędnych centrów przetwarzania danych, od innowacyjnych koncepcji bezpieczeństwa, aż po fizyczne zabezpieczanie danych i systemów.

Rozwiązania Rittal są dedykowane dla przemysłu i infrastruktury IT, spełniają wszelkie światowe wymagania, atesty oraz normy.

Firma Rittal GmbH & Co. KG została założona w roku 1961 i jest obecna na całym świecie z 18 fabrykami, 64 lokalnymi spółkami córkami oraz 40 agencjami. Rittal jest największą spółką wchodzącą w skład grupy Friedhelm Loh Group. Cała grupa zatrudnia ponad 11 500 pracowników i w 2011 roku wygenerowała przychody w wysokości 2,2 miliona euro.

Spółka Rittal Sp. z o.o. została założona w 1999 roku i jest obecnie powszechnie znaną oraz rozpoznawalną marką w Polsce, gwarantującą najlepszej jakości produkty i usługi Rittal, doradztwo techniczne oraz serwis dla firm działających na polskim rynku.

Pozostałe informacje są dostępne na stronie www.rittal.pl i www.friedhelm-loh-group.com

[ssba-buttons]