Ponadprzeciętne wzrosty na 5. rocznicę uruchomienia e-sklepu TIM.pl

tekst redakcyjny

tekst redakcyjny

  |  

Ze wstępnych szacunków wynika, że przychody TIM SA ze sprzedaży netto towarów i usług związanych bezpośrednio ze sprzedażą towarów wyniosły w I półroczu 2018 r. ponad 357,05 mln zł i były o 19,1% wyższe od obrotów w analogicznym okresie 2017 r. Podobną dynamikę (18,7%) zanotowały przychody ze sprzedaży w kanale e-commerce (254,6 mln zł).

Oznacza to, że szacowany udział sprzedaży online w całości obrotów TIM SA za pierwsze sześć miesięcy 2018 r. wyniósł ponad 71%. Szacowane obroty w samym czerwcu 2018 r. zanotowały identyczną dynamikę jak obroty skumulowane i wyniosły ponad 63,91 mln zł. Przychody z kanału online wzrosły natomiast o 21,4% – do 46,04 mln zł.

W pierwszym półroczu 2018 roku urośliśmy niemal o jedną piątą rok do roku. Za 10 dni będziemy obchodzić piątą rocznicę uruchomienia e-sklepu TIM.pl. Od tego czasu stale go udoskonalamy, udostępniając klientom narzędzie coraz lepiej odpowiadające na ich potrzeby. To jedna z części składowych naszego silnika elektrycznego. Jednocześnie nie zapominamy o tym, jak ważny w dystrybucji elektrotechniki jest czynnik ludzki, a więc wiedza, kompetencje, doświadczenie, których nie zaoferuje nawet najdoskonalsze oprogramowanie. To napęd tradycyjny, z którego korzystamy z powodzeniem od ponad 30 lat. Ciągle ulepszanie naszego hybrydowego modelu sprzedaży w połączeniu z wciąż dobrą sytuacją na rynku pozwala nam osiągać ponadprzeciętne wzrosty – mówi Krzysztof Folta, prezes zarządu TIM SA.

O firmie TIM SA

TIM SA jest największym dystrybutorem materiałów elektrotechnicznych w Polsce. Spółka powstała w 1987 roku we Wrocławiu, od 1998 r. jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Sprzedaż prowadzona jest na TIM.pl, w aplikacji mobilnej mTIM, telefonicznie oraz poprzez ogólnopolską sieć biur i przedstawicieli handlowych. Centrala TIM SA znajduje się we Wrocławiu. Grupę Kapitałową TIM tworzą również: notowana na New Connect Rotopino.pl S.A., EL-IT SA, Sun Electro Sp. z o.o. i 3LP SA. Ostatnia z tych spółek – w 100% należąca do TIM SA – jest operatorem nowoczesnego centrum logistycznego w podwrocławskich Siechnicach. Realizuje ono dostawy zamówień złożonych na TIM.pl bezpośrednio do klienta lub pod wskazany przez niego adres. Więcej o TIM SA i Grupie Kapitałowej TIM na www.timsa.pl.

 

[ssba-buttons]