Potencjał firm oświetleniowych

tekst redakcyjny

tekst redakcyjny

  |  

Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego przeprowadził ankietę wśród swoich firm członkowskich dotyczącą potencjału za 2017 rok.

Z przeprowadzonej ankiety wynika, że:

– liczba zatrudnionych pracowników wynosiła 3110;

– sprzedaż netto osiągnęła wartość ponad 1 mld PLN;

– wartość eksportu to ponad 425 mln PLN, w tym do krajów UE ponad 350 mln PLN;

– wartość inwestycji firmy w rozwój wyniosła blisko 99 mln PLN;

 

– łączna liczba wytworzonych produktów to 29 mln szt., w tym oprawy ok. 22 mln szt.

Poprzednia ankieta była przeprowadzona za 2015 rok.

Z porównania wyników osiągniętych przez firmy oświetleniowe zrzeszone w PZPO w 2015 i 2017 r. wynika, że wartość eksportu jest zbliżona. Wynosiła odpowiednio: w 2015 r. – 44% całej sprzedaży, a w 2017 r. – 39%, a więc utrzymuje się w granicach 40%. Eksport do krajów UE utrzymuje się na stałym poziomie 32%. Bardzo zbliżona jest wartość całkowitej sprzedaży w 2017 i 2015 r., co przy prawie 70% wzroście liczby wytworzonych produktów w 2017 r., świadczy o rosnącym spadku cen produktów oświetleniowych – komentuje Marek Orłowski, prezes PZPO.

 

Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego reprezentuje polskie firmy oświetleniowe i wspiera aktywnie ich działalność na rynku krajowym i za granicą. Aktywnie działa od 2004 roku. Zrzesza producentów i dystrybutorów sprzętu oświetleniowego oraz firmy działające na rzecz polskiego rynku oświetleniowego. Promuje najlepsze produkty oraz firmy oświetleniowe. Związek bierze udział w pracach legislacyjnych i tworzeniu przepisów prawnych w Polsce i w Unii Europejskiej. PZPO jest członkiem organizacji Lighting Europe z siedzibą w Brukseli. Zobacz listę członków.

Źródło: PZPO

[ssba-buttons]