Internacjonalizacja biznesu oświetleniowego

tekst redakcyjny

tekst redakcyjny

  |  

Dnia 1 sierpnia 2018 roku zarząd LUG S.A. zawarł umowę, na podstawie której powstanie spółka LUG Turkey, koncentrująca się̨ na działalności handlowej w obszarze profesjonalnego oświetlenia LED na rynku tureckim. Utworzenie następnej spółki zagranicznej wchodzącej w skład Grupy Kapitałowej LUG S.A. jest kolejnym krokiem ku realizacji strategicznych kierunków rozwoju LUG na lata 2017-2021, które zakładają m.in. dalszą internacjonalizację oraz wzrost udziału eksportu w obrocie firmy.

 

Fot. Bulwary w Szczecinie, realizacja LUG

Internacjonalizacja jest jednym z kluczowych elementów strategii rozwoju naszej firmy. Decyzja o wyborze tej lokalizacji dla kolejnej spółki zagranicznej wynika głównie z faktu, że Turcja jest dla nas bardzo atrakcyjnym kierunkiem rozwoju m.in. z uwagi na liczbę realizowanych tu projektów infrastrukturalnych. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu w tym obszarze dysponujemy zarówno odpowiednim portfolio produktowym, jak i ofertą systemów zarządzania oświetleniem i narzędzi wsparcia projektowego. Nasze rozwiązania nie tylko poprawią bezpieczeństwo i wizerunek tureckich przestrzeni publicznych, ale również podniosą komfort życia osób z nich korzystających – komentuje prezes zarządu LUG, Ryszard Wtorkowski.

LUG Turkey to już szósta spółka zagraniczna w Grupie Kapitałowej LUG S.A. Połączenie zaplecza produkcyjno-badawczego, doświadczenia i eksperckiej wiedzy w zakresie oświetlenia, którymi dysponuje LUG ze znajomością potrzeb i realiów rynkowych lokalnego partnera firmy w Turcji, umożliwi uzyskanie efektu synergii oraz efektywne funkcjonowanie nowego podmiotu.

O firmie LUG

LUG jest czołowym europejskim producentem profesjonalnych rozwiązań oświetleniowych z blisko 30-letnim doświadczeniem. Firma specjalizuje się w produkcji oświetlenia infrastrukturalnego oraz przemysłowych i dekoracyjnych opraw do oświetlenia wewnętrznego i zewnętrznego budynków użyteczności publicznej oraz obiektów przemysłowych i architektonicznych. Bogate portfolio produktów, w którym aktualnie znajduje się ponad 6 tys. różnych wersji opraw oświetleniowych, pozwala na kompleksową obsługę projektów wszelkiego typu, a własny zespół projektantów, dział R&D wraz z w pełni wyposażonym laboratorium oraz sekcja customizacji, umożliwiają firmie dopasowanie produktów do indywidualnych potrzeb nawet najbardziej wymagających projektów.

 

[ssba-buttons]