Magazynowanie energii a tempo transformacji polskiej energetyki

tekst redakcyjny

tekst redakcyjny

  |  

Już 11 października w warszawskiej hali EXPO XXI odbędzie się III Kongres Magazynowania Energii w Polsce, na którym spotkają się decydenci i uczestnicy rynku energetycznego zainteresowani rozwojem potencjału krajowego rynku magazynów energii.

Przedstawiciel Ministerstwa Energii zaprezentuje projekt zmian aktów prawnych kluczowych dla funkcjonowania polskiego systemu elektroenergetycznego, m.in. ustawy Prawo Energetyczne. Stanie się to punktem wyjścia do dyskusji, jakich regulacji potrzebuje polski rynek, aby polski system elektroenergetyczny był nowoczesny i przygotowany na zmiany. To właśnie magazynowanie energii będzie miało kluczowe znaczenie dla tempa transformacji polskiej energetyki.

 

Możliwości wykorzystania magazynów energii w systemie elektroenergetycznym, ich rola w realizacji koncepcji klastrów energii i rozwoju elektromobilności, udział magazynów energii w mechanizmach mocowych oraz rynku DSR – to główne tematy podczas tegorocznego Kongresu. Uczestnicy zapoznają się z planowanymi zmianami ram prawnych funkcjonowania systemu elektroenergetycznego w Polsce, m.in. dla magazynów energii w świetle regulacji krajowych i unijnych, a także dowiedzą się o nowych trendach w zarządzaniu systemem dystrybucyjnym.

W trakcie Kongresu odbędą się debaty poświęcone szczególnie ważnym tematom w zakresie magazynowania energii: Czy magazyny energii mogą stanowić alternatywę dla rynku mocy czy jego integralną część? Czy rozproszone usługi regulacyjne są konieczne ze względu na efektywność bilansowania KSE? Na te oraz inne pytania uczestnicy Kongresu będą mieli możliwość uzyskania wyczerpujących oraz satysfakcjonujących informacji.

Wśród gości i prelegentów pojawią się m. in.:

Łukasz Bartuszek z Departamentu Elektroenergetyki i Ciepłownictwa Ministerstwa Energii,
Zbigniew Gryglas, poseł na Sejm RP, członek Komisji ds. Energii i Skarbu Państwa,
Katarzyna Sobótka-Demianowska, PKN Orlen S.A.,
Gerard Lipiński, NCBiR,
Maciej Gajda, BMZ Poland,
prof. dr hab. inż. Jan Popczyk, Politechnika Śląska.

Większą ilość szczegółów, dokładny program oraz rejestrację znajdą Państwo w linku poniżej: http://reenergyexpo.pl/session/iii-kongres-magazynowania-energii-w-polsce/

Serdecznie zapraszamy!

Barbara Adamska, Przewodnicząca Kongresu Magazynowania Energii

W razie dodatkowych pytań, prosimy o kontakt: promocja@admpoland.eu lub pod numerem telefonu +48 505 971 579

[ssba-buttons]